Soja 2019

I kod nas ista situacija, od 800 do 1500 kg po jutru,e sad ima i "takmičara" koji lažu i za površinu i za količinu kod njih je uvek nešto više...
Ja sam imao Trijumf,Wendi i Rubin nisam video neku značajnu razliku u prinosu ,sve u svemu očajno ,1185 kg po jutru ,setva 02.04. na 70 cm::lose::::lose::
 
Tako se frljaju i kod nas.Lazu kombajnere za povrsinu pa ispada da su neki imali i 2300 kg po jutru.Drugar skinuo Maksimus na njivi gde mu je prethodne godine bio paradajz.Bacio je bio 500 kg đubra na paradajz,a a ove godine soja i dobacio je do 1700 kg,a soja mu izgledala najbolje u ataru.

Poslato sa HUAWEI CUN-L01 pomoću Tapatoka
 
Ovrsio soju,sve je bila Sava,oko 4.4t/ha prosek.Kad sam rekao da slabo curi,izgleda da sam se zeznuo,no opet ,nemam iskustva sa njom...da je bilo kisa tokom nalivanja i da je nisam predozirao hemijom zbog suncokreta ,bilo bi tu jako dobrog prinosa.Ostavljeno za seme za istu povrsinu sledece godine,ne mogu da je sejem nigde vise a da tu nije bilo suncokreta ove godine,a da zemlja odgovara njoj naravno.
 
Inace ja danas prvi otkos ove godine . Na oko najlosija njiva . Mrtvi pijesak izgorela i nikad nije sto posto zatvorila . Ipak vise dosta nego sto sam mislio . Nije vagano al po dzambo vrecama prinos oko 2.5t po ha. Ostalo jos jako .
 
Nisam rekao da je los prinos,ja sam zadovoljan.Ali ovo nije odlican prinos,ne kad mnogima suncokret rodi toliko po hektaru,ne meni naravno.
 
Tako se frljaju i kod nas.Lazu kombajnere za povrsinu pa ispada da su neki imali i 2300 kg po jutru.Drugar skinuo Maksimus na njivi gde mu je prethodne godine bio paradajz.Bacio je bio 500 kg đubra na paradajz,a a ove godine soja i dobacio je do 1700 kg,a soja mu izgledala najbolje u ataru.

Tako je ,a nije im jasno da danas svako ima uvid u bilo koju parcelu u Srbiji i što se tiče površine,klase zemljišta,tereta na istoj...
Samo ih posmatram i ćutim,neću ja propasti za 5 litara nafte što ću više potrošiti...a oni lažu sebe...
 
Ne znam ni da li sam pisao za soju ove godine ... najlosija njiva 11.5 po jutru, najbolje oko 18, prosek oko 16 16.5 plative koliko iz glave racunam.
Najlosija Belga reko djubre od sorte sa tih 11.5 po jutru djubrivo 0 bodova, preko puta nje Laura 18 po jutru dobila 100kg mapa, malo dalje isto Laura bez djubriva 12 po jutru.
Znaci nista bez djubriva na isposcenim arendama i ardalama, da sam bio pametan uradio bih analizu ovako imam nauk za ceo vek da soja bez djubriva ne moze.
 
Uradjena belga,na 6 kj,14400 kg,jusa,dobila 200 kg npk 16:16:16 jesenas pred oranje.

Послато са SM-J610FN помоћу Тапатока
 
I mi smo danas završili soju za ovu godinu, prinosi od 1400-2200kg/jutru, prosek 1750kg, u proizvodnji ostaje Trijumf, Apolo i Beluga, Pallador i Zita,out.
 
Nazad
Vrh