Soja 2016

Sutra probacu skidati 2.75 kj od te parcele koja je u arendu prvi put ove god. Soja je zrelija od mojih 3.5 kj gde je bila psenica prosle god. i ne izgleda da ce cvetati ruze na tom delu. Dosta je niza kad se uporedi sa mojom parcelom ali vise me zabrinjava dosta zelenih biljka sa zelenim mahunama u toj parceli! Videcemo sutra!
Danas smo skidali 2.5 kj od ove parcele. Ostatak jos nije za kosenje! Trijumf u pitanju. Bez djubriva, zemlja prilicno laka i brza, jos nisam merio do Ponedeljka ali tu je nekih 1700 kg/kj! Od kad znam za sebe mislim da nikada ovde nisam je posejao u Aprilu, ove god posejao sam je 18 Aprila i verovatno nedostatak Phosphora i rana setva je ucinilo svoje!
 
Kad se posije soja prvi put na zemlji gdje nije bila , i kad bude odma prve godine tamna od početka i dobar prinos , to znači da je ta zemlja baš za soje i treba je tu forsirati. Bez djubra naravno .
 
Danas malo usao u soju, vlaga 12,2 a hektolitar 70,6, temperatura 25,8

Al jos nece otkupljivati, u ponedjeljak cu vise znati o otkupu
 
KOd nas su soje uveliko zelene , čak i aprilske sjetve . Moje se kao uvjek većinom majska sjetva i još nisu ni nabubrile mahune kako treba a kamoli da zri.
 
Danas skinuo Savu o prinosu neću ništa govoriti,sem da je dobro...vlaga 12.4 primese 2%
Photo0187.jpg
Photo0189.jpg

Photo0190.jpg
Photo0192.jpg
 
Kod nas uradjen Apolo, u proseku 2400 kg/kj, vlaga 11,1%-11,8%, primese 2%. Hvala Bogu dobro je. U odnosu na ulaganje odlično. Naše selektirano seme, 50kg/kj AN predsetveno i jedan split Corum 0,9 l/ha obogaćen harmonijem 8gr/ha. Protiv sirka sam prskao selektom 1,2 l/ha ali samo jednu parcelu a ostalo je bilo letos jedno 5-6 dana čupanja i motikanja. Jedno špartanje i to je bilo sve. Nisu mi odbijali zelena zrna niti primese. Toliko od soje za ovu sezonu, lepa godina upamtićemo je.
 
Danas završena soja,Sava 2350kg/kj. vlaga 12,5% ... prosek ove godine nešto malo preko 2250 kg/kj.
Predusev kukuruz,100 kg/kj. 9x15x15,setva početkom aprila na 70 cm,moje seme već 7. godinu.
Zaštita Dinox 100 gr/ha+Nimoni 8gr/ha+Savazon 2l/ha sve je išlo u split aplikaciji.
Kasnije 1,3l/ha Fuzilajd,takodje u split-u.1. špartanje.
Toliko od mene ove godine u soji,''aj zdravo''.:osmeh:
2s7azar.jpg

orq795.jpg

2z9kz2s.jpg
 
Poslednja izmena:
Kameni juče sam skidao uslužno, jedna 1960kg po kj provereno a drugi oko 2300kg po kj, moju nisam još zakosio, nestižem a zrela, ma samo da bude ki apolo onda:veseljak:::osmeh:.
 
Čujem da je Rubin na parceli nedaleko od moje njive dao blizu 27 meteri po jutru. Znači ne mogu kriviti samo kišu za moj lošiji prinos...
 
Nazad
Vrh