Soja 2016

I ja sam takodje kao clan talianu zavrsio sa setvom soje danas! Poceo sam 16. Aprila pa pauza do 28 Apr. i nastavak ovih dana!
Ove god. kao i zadnjih 4 iskljucivo Trijumf s tim da na jednoj parceli od 5 kj posejano 2.5 kj Fantasta i 2.5 kj Trijumfa! To ce se sigurno posebno meriti pa ce onda pasti odluka da li vredi i dalje sejati Fantast!
I mi smo juce zavrsili. Poslednjih 0,6ha. Ostao samo jedan prohod da se ponovi u onoj njivi sto je prva posejana jer je izgleda zafalilo semena.
Ona sto sam pricao da je kriticna izasla na povrsinu, a i ove ostale samo sto ne izadju. Ovi lepi dani joj prijaju bas lepo, tako da ostaje jos samo zastita od korova.
 
Sava danas slikana.
b4yq1i.jpg

n4ukag.jpg

Potrošeno 40 l. vode sa totalom i ledjnom prskalicom,bez ojeda.:osmeh:
 
Poslednja izmena:
Tu grahoricu Laudis zvekne da ne zna sta je snaslo, a i u repi je koktel betanal + lontrel jako dobro uradi. U soji nema leka ako izuzmeto lokalno totalom.
 
Zanimljivo da ni 3 l Bentazona po kj + Pivot 0.4 l/kj + Promony ili Simfony 8 gr ili 10 po kj nista joj ne uradi! Ko da uopste nije dobila herbicid po glavi!!!
 
Sipao sam u ledjnu prskalicu 0.4 l Savazona na 8l vode i prskao palamidu.Par vrtloga i onda primetim grahoricu....
Dao malo i njoj mada sam znao da od toga nema nista.Palamida-cao....a grahorica raste jos bolje.:sjasi:
 
Najlakse se resi plodoredom... Ja na takve njive posejem kukuruz, i kao rukom odneseno...
 
Napisao sam kako 2014 na jednoj parceli gde je bila invazija stira, prskao sam prvi put sa oko 1.5 l/kj Savazona+ 0.4 l/kj Pivota i 10 gr/kj Promonia a stir koji je bio visine 10 do 15 cm nije crko! ( zbog kisa nisam stigao na vreme prskati).Par dana pre cvetanja soje radio sam sa jos 3 l/kj Savazona i tek onda stir nestao!
Soja je mnogo trpela i ispadali dosta listova tako da posle 3 nedelje nakon tretmana regenerisala se ali je izgledala ko da je bila posejana 2 do 3 nedelje kasnije od drugih parcela gde je bilo sejano istog datuma kao i ova!
Na kraju prinos je bio 2300 kg/kj. Bila je kisna god. da nije pitanje je sta bi sve bilo!
 
Brat i sestra, s tim da soja od takve doze Bentazona zna dobivati dobre ozegotine dok grahorici nista!

Kod mene na njivi 60% trave je taj divkji grašak ili ti graorica i bio u tri apoteke.Svi mi rekli da nema preparata za ovu travu u soji jer su iz iste porodice(sestre od tetke) i da se samo sa motikanom može rešiti.Iduće godine pšenica,pa 2-3 oranja a piotom kukuruz na toj njivi.Tako se jedino može rašiti čovek te napasti.
 
Nazad
Vrh