Soja 2016

Nemoj sa totalom žuriti. Njega možeš i posle setve par dana, pa ćeš šopiti i one korove koji će nići umeđuvremenu...
 
Mi smo danas uradili prvi split, imazamoks + bentazon + tifensulfuron-metil + Inex,prskano metribuzinom i glifosatom posle setve,pre nicanja...

IMG_20160507_130323.jpg


IMG_20160507_130345.jpg


...setva 5.4.
 
Šta si ti Marko ovde prskao ?Sem soje i 4. travke ništa drugo nisam video na slici.
 
Ova soja je dobila dve split doze corum+harmoni, sad cekamo spartanje posle ovog talasa kise. A ova jos po 2L bentazona, zbog palkamide i samonikle neome.
StCunsY.jpg
[/URL][/IMG]
BKnPS91.jpg
[/URL][/IMG]
 
Danas i ja završio setvu,posejan Trijumf,Apolo,Fantast,fortuna,Rubin,Angela,Maksimus i Galeb setva obavljena u tri etape ,prva početak aprila, druga oko 20-og.4 treća juče i danas.
Izbačena Venera ove godine.
 
I ja sam takodje kao clan talianu zavrsio sa setvom soje danas! Poceo sam 16. Aprila pa pauza do 28 Apr. i nastavak ovih dana!
Ove god. kao i zadnjih 4 iskljucivo Trijumf s tim da na jednoj parceli od 5 kj posejano 2.5 kj Fantasta i 2.5 kj Trijumfa! To ce se sigurno posebno meriti pa ce onda pasti odluka da li vredi i dalje sejati Fantast!
 
A zbog cega sejete tek sad, nije vreme dozvolilo ili nesto drugo? U nasem ataru je 16 aprila veci deo vec bio posejan, neki vec paraju.
 
Nazad
Vrh