Slobodna diskusija o traktorima

Kabina i patos i papuče 560_577
Patos u papuče može od starog tipa samo prepraviš polugice za kočnice, podigneš sedište, patos bude ravan kao 560_577
Volan od torpeda onaj visoki
Kabina novi tip beli debeli krov

Sedne super sve

U ovu kabinu je teško uću i izaći vrata su niska jako, nije tesna ali vrata su baš niska
Uvek udaram glavudžom od cev iznad vrata
ffb8a7f35efc0329737c712981313db0.jpg

A na haubi sam isekao rupe i napravio poklopce za hladnjak i rezervoar kao na 560_577
Sent from my moto g(6) play using Tapatalk
 
Kod mene na ursusu takva kabina ali ona jos malo manja (335) oblikom je ista. Kao lasica se uvlacim i izvljacim a po neravnom bijem glavom u krov!
Torpedo i Zetor najbolje kabine imaju, Torpedo vala i sediste! Sto jes jes.

Послато са SM-G970F помоћу Тапатока
 
A kad oćeš da udješ u adriatic 75_90 ako nije sedište što se diže i dole menjači ugasio si!!!!
Na 558 tučem glavudžom samo kad ulazim i izlazim kao i na mahindra 595

Sent from my moto g(6) play using Tapatalk
 
E, a ljudi se obično žalili na stare ruse da su tesni... Ako kreneš da ulaziš ili izlaziš pogrešnom nogom zaglaviš se.... A za glavu obavezno šlem ko na gradilištu...
 

Terali smo i takvu, jeste prostrana i pregledna al isto zvoni samo tako, gluvać al nisi slabovid ko na staroj sedmici...
 
Gde bih mogao da nađem uvakvu bravu?
Kažu mi pojedini da paše sa neke zastavice..ali ne mogu da nađem sa koje..inače je sa mf 3085. Ima u orginalu ali je cena vrlo nepristupačna od 150 do 200e.
22337bfa2691b053c2d91e163b5cc020.jpg
4f2ab6156b8b5a3aaa6ac9a3b5617874.jpg


Sent from my ASUS_Z012D using Tapatalk
 
Ova od 560 je izgleda najbolje resenje manje prepravki ima ionako sam planirao da moj 558 prefarbam akrilnom bojom posto ce kabina biti pola trula verovatno.
 
Kabina na 560 stari tip, nije dobra ni jedna!
Glavni ktivac su besmisleno ogromna krila(blatobrani) zadnjih tockova!!
Rotacionu ne vidim uopste i ako je sediste podignuto nekih 25cm.
Najveca glupost na tom traktoru sto postoji! Ne znam da li je neko u fabrici sedao za volan tog traktora i kako bi komentarisao njegovu preglednost da sedne da radi nesto njime..
Ipak je nesto drugo ovaj 558 sto je Luka okacio sliku, sedeo sam u takvom, jbg preglednost bolja mnogoo.
Cak bi pristao i da se mucim na svakom ulasku i zilasku iz kabine ali da bude preglednost ok!


Послато са SM-G970F помоћу Тапатока
 
Da se nadje za 558 kabina od rakovice sa cetvrtastim krilima i posle samo da mu se izdignu nozne komande i malo sediste da se podigne i upravljac. Te kabine nisu skupe, a imaju dosta i prostor i preglednost. Jeste da ima prepravki, ali obrni okreni sa tim starim traktorima i kabinama mora tako.
 
Ima u B palanci čovek na starom 560 veliku kabinu od R65 super sedi
A drugar na 558 ima od rakovice 60 isto super sedi


Sent from my moto g(6) play using Tapatalk
 
Samo turbo power!!! :)
Ma to su ti sad ti moderni izduvni sistemi... Nije obična cev, ima dve komore unutra... Lepo se čuje...
 
Gde ste kupovali te auspuhe?
Trazio sam u oglasu ali nisam mogao naci..
Bas je ful, gore krivina ide pod pravim uglom i spic kao na medicinskoj igli

Послато са SM-G970F помоћу Тапатока
 
Nazad
Vrh