Slobodna diskusija o traktorima

Nego ja probao da OPRAVIM akomulator
Gledao sam par ruskih klipova na Yt i probao izgleda lako ali nije njima uspe meni ne

Poslato čelo bašče uz pomoć 'levatora
Gledao ja u firmi kao segrt al one stare bakelitne uspesno menjali dotrajale celije (bilo pre 20 g.)
 
Da draško one TREPČA sa mostovima odozgo to se sećam kad je matori budžio i zalivao mostove olovom
Nego probao sam sam ono da ga ocedim od kiseline isperem vodom, očistim soda bikarbonom pa vratim čistu kiselinu
Nije mi uspelo
A ima u Bačkoj palanci servis za akomulatore radio mi je od Fap-a obe baterije eno sluze već 2 godine a koštalo me 30e

Poslato čelo bašče uz pomoć 'levatora
 
Na ulju se ne štedi mi inu super max u imt na 200do 300 sati radi na nju.
Za sad bolje omjer cijene i kvalitete nismo kod nas našli
 
Da draško one TREPČA sa mostovima odozgo to se sećam kad je matori budžio i zalivao mostove olovom
Nego probao sam sam ono da ga ocedim od kiseline isperem vodom, očistim soda bikarbonom pa vratim čistu kiselinu
Nije mi uspelo
A ima u Bačkoj palanci servis za akomulatore radio mi je od Fap-a obe baterije eno sluze već 2 godine a koštalo me 30e

Poslato čelo bašče uz pomoć 'levatora
Samo ti jos fali impulsni punjac u toj operaciji i proradilo bi.Tu je jedino bitno da se formira baterija, al za to ti treba Gaus u najmanju ruku, a kupovati Gaus za par akumlatora nije isplativo.Tu je poenta da mu stvoris kapacitet, a ne samo da pustis struju.I oprezno kad ga prvi put kacis na punjac ume da eksplodira, plastika tu i tamo ali zna i celija da se rascveta a olovo moze i da te ubije 😁 Jedan serviser se tako igrao da pobedi sistem, eno ga sad titanijumska plocica na jagodici i vestacko oko.
 
Gledam neki sajt o prodaji polovnih traktora u Australiji i dosta su jeftiniji od ovih Evropskih te pitam da li neko zna kako bi i da li bi se isplatilo uvest traktor odatle?
Znam da bi transport bio brodom ali gde i kako ga ocarinovat i preuzet i koliko bi to iznosilo sa svim troskovima da mi je znat.
gledajuci slike i ako je vjerovati informacijama sa oglasa nemaju puno radnih sati i super su ocuvani a cijena jako povoljna.
 
Pa sad upravo opet gledam i nemogu da verujem kako je to povoljno i sigurno nisam toliko pametan da se ja prvi setim da tamo kupim traktor,pretpostavio sam da je prevoz taj koji bi ko zna koliko izasao
 
Na ulju se ne štedi mi inu super max u imt na 200do 300 sati radi na nju.
Za sad bolje omjer cijene i kvalitete nismo kod nas našli

Ove godine sam prešao na to ulje. U traktor ide 5 litara. Kupim 10 i imam za 2 godine. Godinu dana može biti ako nije original zapakirano, više ne preporučuju. Mijenjam svake godine, ne radim dosta radnih sati (svega malo preko 100). Ulje zadovoljava sve specifikacije kao i Arbor alfasynt 10W40 jedino je gradacija malo drukčija, gušće je. Zimi traktor miruje i to ne smatram problemom.
 
Godišnje potrošim oko 400 litara razno-raznih ulja, tri traktora rade cca 2500 sati, ima tu i nekih mašina u kojima se ulje mijenja, i nisam uspio vidjeti neku razliku u kvaliteti između proizvođača. Kako vi to određujete? Kako znati da je neko ulje bolje od drugoga? Ja obično kupim prvo što mi dođe pod ruku, i ne vidim nekih promjena...
 
U principu ako ispunjava trazene specifikacije trebalo bi da je dovoljno dobro,vrsiti poredjenje izmedju 2 razlicita ulja drugih brendova koje je bolje treba razumeti tehnicke detalje navedene za ulje...da bi taj deo bio jasan treba znati kompletnu sliku i biti @stalker.
 
Ja nezz ali ja na oranju vidim kad puštaš traktor prema leru nema onih sitnih zvukova.
Pritisak ulja bolji mrvicu i nakon dosta radnih sati osjeti se.
Pogotovo na starom kome god sam stavio inu super max je zadovoljan.
 
Godišnje potrošim oko 400 litara razno-raznih ulja, tri traktora rade cca 2500 sati, ima tu i nekih mašina u kojima se ulje mijenja, i nisam uspio vidjeti neku razliku u kvaliteti između proizvođača. Kako vi to određujete? Kako znati da je neko ulje bolje od drugoga? Ja obično kupim prvo što mi dođe pod ruku, i ne vidim nekih promjena...
Све досад што сам сипао и користио било је ок. Мењам га чешће из разлога што није нека ставка а у случају да ми је запало и неко лошије.Мислим да визуелно може да се примети тек кад почне губити својства која треба да има постаје ређе и почиње брже да капље и лако се цеди ,ако се релативно брзо то деси значи да је лоше,нека лаичка метода.
 
Godišnje potrošim oko 400 litara razno-raznih ulja, tri traktora rade cca 2500 sati, ima tu i nekih mašina u kojima se ulje mijenja, i nisam uspio vidjeti neku razliku u kvaliteti između proizvođača. Kako vi to određujete? Kako znati da je neko ulje bolje od drugoga? Ja obično kupim prvo što mi dođe pod ruku, i ne vidim nekih promjena...
Na oko ne mozes da ga prepoznas,ali lose ulje pravi los film pa podmazivanje nije dobro a to saznas kad je kasno, mnogima su uvaljivali fals marke pa se zale kako im kasnije gasi lampicu, a prodavac se vadi kako je mnogo retko za njih pa da uzmu gusce.Ona cuvena zabulda da se viskozitet samnjuje sa kilometrazom, pa sa 5w30 zavrsisi na 10w40.
 
Ja kad zamenio ulje i nakon upalio pritisak ulja odmah bio visok i skoro pri vrhu cim pipnes gas sa lera tj dok nije `uleglo` ulje sto mi se dopalo,naravno posle se vratilo na normalu.
 
Jednom sam ovde na forumu pročitao podatak o tečljivosti, ili nekoj drugoj osobini ulja - ne sećam se sad više, gde je bilo navedeno koliko je vremena porebno određenom ulju da formira film ulja ili da prođe kroz kanale u kolenastoj (kažem ne sećam se više, sećam se da je poređeno ulje 15W-40 i 20W-50 i da su rezultati tih poređenja bili izraženi u milisekundama). Pokušao sam preko pretrage da ponovo to pronađem na forumu ali nisam uspeo. Ako neko zna o čemu se radi ili se seća gde je to pisano na forumu neka napiše, bio bih zahvalan za to.

Povod za to moje interesovanje je jedna moja dilema koje ulje da sipam u rusa. Ranije sam koristio 15W-40 pa sam zbog povećane potrošnje prešao na 20W-50, ali koliko sad vidim isto mi troši i tog gušćeg pa sam hteo da se vratim na 15W-40 jer ga koristim i u Rakovici pa zbog ekonomičnosti da imam samo jedno ulje za oba traktora.
 
Poslednja izmena:
Meni je na primer,kombajnski motor vise trosio 20w50 ulja nego 15w40,od istog proizvodjaca.
Od tada vise ga ni ne koristim,samo 15w40.
 
Nazad
Vrh