Slobodna diskusija o traktorima

To je jeftika od traktora..steta sto nisam moj prodao u delove..da ih imam 10 sve bi otislo.


Sent from my T1 7.0 using Tapatalk
 
Molim vas za malo pojašnjenja. Čitam skoro sve teme ovde. I često vidim da se žalite na malu cenu proizvoda, velike cene repromaterijala i arende, a ovde raspravljate o kupovini traktora od 200+ KS i cenama od 20-30k eura i naravno o kupovini prikladne priključne mehanizacije za takve mašine. Pa gde skupite toliko para kad je ostalo sve loše?
 
Mirban, to sve zavisi koliko radiš i koliko se boriš, i kako umeš. Vreme je takvo da ako si ratar moraš proizvesti vagona i vagona žita da bi nešto zaradio. A nije samo zaraditi, treba sačuvati.

Poslednjih desetak godina aktivnog bavljenja ratarstvom iz godine u godinu uvećavao sam i površinu i prinos. Srazmerno sa uvećanjem površine, išla je i zarada, ali samo neko vreme, dok nas nisu zajahali ovi bolesnici. Sada i dalje uvećavam površinu, ali ne da bih zaradio više, nego da bih imao isto onoliko koliko sam nekad imao.

Vreme nam je sve skuplje, a satnica našeg rada jeftinija. Zato se mnogi bore za bolje i veće mašine, kako bi se vreme potrebno za obradu jedinice površine umanjivalo.
 
Molim vas za malo pojašnjenja. Čitam skoro sve teme ovde. I često vidim da se žalite na malu cenu proizvoda, velike cene repromaterijala i arende, a ovde raspravljate o kupovini traktora od 200+ KS i cenama od 20-30k eura i naravno o kupovini prikladne priključne mehanizacije za takve mašine. Pa gde skupite toliko para kad je ostalo sve loše?
Pojašnjenje je vrlo jednostavno ko hoće da misli.Tebi je čudno da čovek radi 100 kj zemlje gde mu je pola u vlasništvu,ima svu prateću mehanizaciju,ukupno raspolaže sa kapitalom 600000-700000 evra želi da kupi traktor od 20000 evra i to verovatno na kredit 5-6 godina?Naravno da ljudi kukaju,dok je poljoprivreda bila profitabilna na suvom ratarenju je zarada bila od 10-12 % u vrednosti kapitala.Sada je to 3-4 %.Jel razumeš u čemu je problem?Ljudi kao Bojan se bave i voćarstvom tako da to ide malo gore ali ne mogu da postignu tih 12 % ni blizu.
 
Od kad smo podigli vocnjak, shvatili smo koliko je vreme bitno kao i momenat kad se nesto radi. Pa se stoga ide na predimenzionisane prikljucke, kupovinu sopstvenih masina svaki dinar se ulaze u mehanizaciju i zemlju. Pokusavamo da zatvorimo ceo krug, iako je povrsina vrlo vrlo skromna.

Послато са SM-A310F помоћу Тапатока
 
Ko radi voce moze da me razume. Mi moramo imati predimenzionisano sve kako bo ratarstvo bilo uradjeno brzo jer u vocu ne mogu brze nego sto zri a ovde uletim sa mehanizacijom i to razbucam za par dana.
 
Pozdrav svima, dvoumim se pri kupovini izmedju Belarua 1221.2 i Zetora 12145 .
Razlika u ceni je velika, e sad posedujem Rusa 82. Znam da su ruski traktori jaki, ali eto Zetor mi je zapao za oko, nekako mi je lepsi i masivniji (mozda i gresima)
Od operacija radio bi samo oranje i tanjiranje.
Sta vi mislite i koji je vas savet. Unapred hvala.

Poslato sa RNE-L21 pomoću Tapatoka
 
I ja sam razmisljao o nekom vecem traktori koji bi orao, vukao tanjiracu i neku veliku prikolicu. Prvo sam mislio nesto oko 120ks, ali vidim da i ovi traktori oko 150,160ks imaju slicnu cenu. Nemam priključke, morao bih i njih da kupim tako da..
 
Na koliko radnih casova menjate filtere za gorivo? Da li ima vizuelne razlike izmedju finog i grubog precistaca? Na oko mi deluju da su isti.
 
Jbg što kaže Baća obično u njivi
Šalim se promenim godišnje neki traktor natera 300 a neki 1000h
Bilo je slučajeva u njivi da ih menjam
Imam uvek u kabini pa sve je za ljude
Ali otkad sipam pumpom a ona ima filter nije mi se desilo da zaštopaju
Nego uzeo sam kućišta od Deutz-a da ubacim na imtejce da me one čaše i gumice ne zezaju


Poslato čelo bašče uz pomoć 'levatora
 
Jbg što kaže Baća obično u njivi
Šalim se promenim godišnje neki traktor natera 300 a neki 1000h
Bilo je slučajeva u njivi da ih menjam
Imam uvek u kabini pa sve je za ljude
Ali otkad sipam pumpom a ona ima filter nije mi se desilo da zaštopaju
Nego uzeo sam kućišta od Deutz-a da ubacim na imtejce da me one čaše i gumice ne zezaju


Poslato čelo bašče uz pomoć 'levatora


Ja na 542 stavio jedan od golfa 2,jedino sam dodo bočicu od kočionog ulja za grejač.Liniska pumpa je
 
Imam problem da ne mogu da isključim prednju vuču na traktoru. Koliko to sme da se tera tako? Imam još da bacam prašak jedan dan i par dana oranja.
 
Nazad
Vrh