Slobodna diskusija o traktorima

Mehaniku i razne druge poslove radimo sami, otac zna mada je dosta stvari zaboravio jer duze vreme vec neopravlja traktore.Kada zapne konsulutjemo prirucnik.



A ovi sto vise nad glavom i sve znaju, njima samo kazete da rade sami kad vec znaju.
 
Prije par godina ja sebi sredio rotodrljaču, od proizvođača dobio katalog rez. dijelova i jedan Italija kojeg sam našao na netu mi pomogao sa slikama i objašnjenjem (on se bavi remontovanjem rotodrljača i freza). Naoružan tim znanjem, rasturim je svu i sredim da je kao nova. Novi ležajevi, semerinzi, dihtunzi, novo ulje, eno četiri godine već radi kao sat.

Neko vrijeme nakon toga dolazi jedan lik iz sela do mene, kaže kupio ja istu takvu rotodrljaču, čuo sam da si ti svoju remontovao pa došao da mu objasnim kako da sredi svoju jer mu ne valja par ležajeva i pušta ulje.

Nije nikakav problem, kažem ja, potegnem mobilni i pikažem slike, donesem katalog i sve mu objasnim. U sred priče prekida on mene sa komentarom kao, ne ide to tako. Ja gledam, kako ne ide jbte ja moju svu rasklopio,evo slike sve korak po korak snimljeno. On opet insistira ne može to tako, to mora ovako. Odjebem ja njega tu, idi eto pa rasklapaj kad znaš (a ne zna, nikad nje imao RD nikakvu). Nešto kasnije saznam da je krenuo da rasklapa RD onako kako je on iz nekog razloga mislio da treba (a ne može tako) i da je slomio dva poklopca (gornji i donji), da je morao da skida i gornji poklopac i siječe limove jer je zalomio vijke, pa je nosio nekome na presu da skida nosač ležaja donji pa je i njega slomio jer ga je gurao na pogrešnu stranu itd itd, ukratko je uništo RD, sve to nekako sastavio, izvario, zafarbao, nabacao malo tovatne masti unutra i prodao je nekome.

Pa ti probaj da pomogneš nekome.
 
Ne znam u koju temu da stavim post, pa da probam ovde..
Vec odavno imam problem na Reno Aresu, u toku rada krene da gura vruc vazduh u kabinu i to bas bas vruc. Probao sam da mu prekinem dotok vruce vode do kabine ali nije bilo efekta. U pocetku rada se ne oseti taj vruc vazduh ali nakon 2,3 sata pocne da greje.. Sta bi mogao biti problem?
 
Tako je i kod mene na Claasu, i na svim modelima koji imaju usis zraka ispred volana. On jednostavno siše toplinu direkt sa motora, i lonca auspuha, i gura to u kabinu. Primijetit ćeš da malo padne temperatura kad se traktor vozi po cesti većom brzinom, jer hladniji zrak struji. nema rješenja osim stalno upaljene klime, čak i zimi.
 
Za te pare traktor, u toj snazi i sposobnosti, sa smešnom cenom za održavanje nzm da ima bolja. E sad naravno da onome ko radi više zemlje nije zanimljiva jer polomi vozača zbog buke, loše kabine, nedostatka grejanja i hlađenja (kad bi trebalo) i još dosta drugih mana..... Ali da je zahvalan traktor-jeste.
 
Продаваћу ја моју ако Бог да без пар набројаних мана (без кабине је тако да ту решаваш проблем буке и лоше кабине), остане само да се реши лош годишњи распоред грејања и хлађења.. 😂
 
Hebeš je takva je i moja. Cabrio verzija! Ja moju moram još jedno vreme trpiti.... Ustvari kad i ako se ponovim jednog dana, rajka ostaje u avliji.
 
Nisu prevelike, on samo njega ima u amanet od dede,kupljen nov.
Sad treba da kupi nesto prikladnije, generalno i nema potrebu za dva traktora ali eto iz nekog meraka i emotivnih razloga ostaje u dvoristu.
To mi proslo kroz glavu kad je kolega @sinisa1979 pomenuo sleme kuce..


Послато са SM-G970F помоћу Тапатока
 
Nazad
Vrh