Slobodna diskusija o traktorima

To ti je krivično delo, piše da ne sme da se otuđi u narednih 5godina od dana dobijanja subvencija. Bilo ko da te prijavi iz sela ili ovde sa foruma primera radi, ostaješ bez bilo kakavih subvencija u narednih 5 godina. Gazdinstva sa iste adrese takođe u pasivan status na 5godina . A i ugovor kod notara ti ne vredi ništa jer, ga ti nisi preveo. Dođe neki dug na naplatu primera banka/izvršitelji oni ga nađu u sistemu na njegovom imenu i ćao. Ti nisi preveo to nije tvoje. Po meni što dalje od toga. Nije igra.
 
Nece kupac imati problema vec prodavac. Takodje mislim da za par hiljada kupis normalan traktor.
 
Posto sam u dilemi citajuci mtz temu, hteo sam kupiti belorusa za 6-7000e ali vidim pisete malo malo pa se kvare,pun decijih bolesti pa sam u opciju ubacio i torpedo 7506DV.Razmisljao sam i 9006 ali vidim da crkavaju menjaci od prejakog motora.

75-ica Bar nema problema sa prednjim mostom kao rus sa grbavim.

Dali je taj torpedo imalo sposoban kao rus?Kod nas u selu nema ni jedan tako da ne znam ni koga bih pitao.

Manu mu vidim drasticno manje brzina od rusa.

Vukao bi imt 757 sa njim, treba mi godisnje za 25 jutara oranja, dojadilo vise sa 558 bez kabine i 756.Zemlja sve tvrdja postaje,masine sve teze.Nema vise posla bez prednje vuce.

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Mislim da je torpedo dosta "nježniji" traktor. Ne trpi žestoke vozače... A malo je problem sto nema bas kvalitetnih rezervnih dijelova...
 
Posto sam u dilemi citajuci mtz temu, hteo sam kupiti belorusa za 6-7000e ali vidim pisete malo malo pa se kvare,pun decijih bolesti pa sam u opciju ubacio i torpedo 7506DV.Razmisljao sam i 9006 ali vidim da crkavaju menjaci od prejakog motora.

75-ica Bar nema problema sa prednjim mostom kao rus sa grbavim.

Dali je taj torpedo imalo sposoban kao rus?Kod nas u selu nema ni jedan tako da ne znam ni koga bih pitao.

Manu mu vidim drasticno manje brzina od rusa.

Vukao bi imt 757 sa njim, treba mi godisnje za 25 jutara oranja, dojadilo vise sa 558 bez kabine i 756.Zemlja sve tvrdja postaje,masine sve teze.Nema vise posla bez prednje vuce.

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
Kakvih problema ima grbavi most kod rusa, ljudima je teško da prekontrolišu ulje jednom godišnje u tim bočnim reduktorima, još uzmu pa natrpaju masti i misle da su rešili problem a tako isto urade i sa srednjim kućištem prednje vuče, ljudi su problem ali no.
 
25kj sam orao fergusonom i jednobraznim plugom....... Joj kad se sjetim...... U solidnim uvjetima jutro napravim za 2 sata i 45min.......
 
Ja nekad orem 3-3.5h sa 558 1kj toliko je zemlja lagana za obradu( pogotovo moja jer mi je na zeznutim mestima).Treca spora i 756.Tu bi ferguson cudo uradio.

Kad ide prvom brzom oko 2h jutro ali to prebrojati na prste godine kad moze.

Kad udjem u trag iza ovih novih kombajna treca spora i polako,Odem nekad ceo dan orem 2 jutra poludim i sto je najgore nije zglavno uzorano.

A i najbitniji razlog zdravlje, bez kabine ,bez serva ceo dan drzim blokadu utrnem, zaledim se,ruke otpadose.Da ulazem u traktor 71-god ne pada mi na pamet.Ne mogu tanjiracu veliku kupiti,prskalicu itd jer sam limitiran traktorom koji nije kadar.

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Tako ja i sad radim.za oranje minimum 4 sata hektar,muka ali šta da radim kad imam malo zemlje pa svaka druga računica pada u vodu.
 
Koliko sam razumeo Daner je i zaposlen, pa u tome treba traziti i razlog da ne moze orati sa jednobraznim plugom ovih 25 kj. Sve razumem jer sam bio u skoro istim uslovima, moj 558 je imao kabinu i to je razlika. Teska zemlja ohohoj vise je orao pod blokadom 3 sporohodna nego prva brza.
Od kada ore rus milina. Uvek viska snage ore dvobraznim plugom, topla kabina, laktovi čitavi. Ko je terao 558 sa velikom kabinom zna kako laktovi stradaju. Izore 5 kj lako dnevno.
 
Kod torpeda je nježan mjenjač nije za teže radove za oranje donekle. Za balirku i berač nije.
Moj komšija tera 75-icu bez prednje vuče i zmaj 222 već dobrih 20 godina pa nikad problem sa menjačem tako da mislim da ti je loša konstatacija, ja teram mtz82 i zmaj 222 a vozio sam i njegovu kombinaciju i znam da je mnogo okretniji od mene a o udobnosti da ne polemišem.
 
I ja sam isto za mtz i vozim njega ali sam samo dao primer da nije istina da na td menjač crkava jer vuče berač
 
Ja nekad orem 3-3.5h sa 558 1kj toliko je zemlja lagana za obradu( pogotovo moja jer mi je na zeznutim mestima).Treca spora i 756.Tu bi ferguson cudo uradio.

Kad ide prvom brzom oko 2h jutro ali to prebrojati na prste godine kad moze.

Kad udjem u trag iza ovih novih kombajna treca spora i polako,Odem nekad ceo dan orem 2 jutra poludim i sto je najgore nije zglavno uzorano.

A i najbitniji razlog zdravlje, bez kabine ,bez serva ceo dan drzim blokadu utrnem, zaledim se,ruke otpadose.Da ulazem u traktor 71-god ne pada mi na pamet.Ne mogu tanjiracu veliku kupiti,prskalicu itd jer sam limitiran traktorom koji nije kadar.

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

Zato sam prvo uzeo 560,preporodio se..... Najvažniji je bio servo...... Pa uzeo i 577 bez serva, tenk, al teško je bilo raditi s njim, pa je izorao tu jesen, i od početka godine 5106, on se nemože uspoređivati..... Sve su to stari traktori, al služe, i isto radim u firmi, pa je vrijeme nekad problem......

Od novih, sa sajma iz ns, zainteresirala me arma i hattat, al možda treba pogledati i ursusa.....
 
Daner Torpedo je super ko ga je uzeo novog i pazio sluzio ga je
Sad izbegavaj polovan torpedo,
Znam kakva je zemlja kod vas CRNA RITINA teška razmazuje se za plugom
Moj glas ide 577dv ili 820
Npr ja sa 560 vučem regent 2x35 tskva mi zemlja i orem za 90_105min kj
A potrošnja 11_14l po kj
A gledao sam u Banatskom Karadjordjevu da treba 40_55 ks po brazdi
Rusi ori 3_4 brzina nikad 5 a



Poslato čelo bašče uz pomoć 'levatora
 
Nazad
Vrh