Slobodna diskusija o traktorima

Bio je moj komsija u Nemackoj da kupuje neke traktore,i po njegovoj prici Nemacki poljuprivrednici tvrde da su se do 2000 godine proizvodili mnogo kvalitetniji traktori nego ovi sad,pa valda su i ovi iz IMT,a hteli da budu u tom trendu:osmeh:.

Kod nas u selu tri Clasa crkla jedan na 5000rs drugi na 8100rs treci je imao najviše rs ali i najstariji je 2000god. ili 2001god. Tako da ni Claas nije više onog kvaliteta treba i delove prodavati ...
 
Poslednja izmena:
Normalno da vise nista nije kvalitetno kao nekad jer zivimo u potrosackom drustvu. Ako se taj traktor ne kvari od cega ce serviseri i proizvodjaci delova i ko zna ko jos da zive?
 
Sto je izaslo iz fabrike a da valja je jedino 539 i 577,ostalo je spakuj i baci.

577 bi valjao da ima bolju kabinu.
A da radis sa njim dva tri dana, to je katastrofa, sve pisti i zuji.
Kad izadjem iz 577 ja se derem dok pricam, a mislim da pricam normalno.
Samo zbog te buke mislim da nije traktor za pohvalu.
 
Iskreno svi su traktori dobri,ali svi mi gledamo koji je rentabilniji,koji je isplativiji,a svako od nas da imas para da kupis drugi tj. novi traktor a da ne osetis vecina bi kupila neki drugi,zasto onda vecina vozimo strana kola zasto nismo kupovali samo zastavu,za nju jeftini delovi mozes naci na svakom cosku,svako ima neku svoju filozofiju kako mu je isplativije

Sent from my Lenovo A536 using Tapatalk
 
kao prvo kako ti znas koliko neko sati godisnje napravi sa traktorom?drugo samo potpaljujes tu po forumu nesto odglavim prstom iz brzine ovo ono...sramota je i da kazes da ti se zaglavi u brzini meni se jednom zaglavio i to kad sam tek poceo da vozim i posle toga nikad vise... tata vozi isti taj imt542 35 god i nikad nije zaglavio u brzini ako sam ja kao mali skontao kako se salta a ti i sad zaglavis u brzini o cemu vise da pricamo?o 500rh godisnje? idi prvo nauci da menjas brzine da i ona 2 puta godisnje svedes na 0 pa onda komentarisi tu po forumu kao nevalja,nije do traktora do vozaca je sto bi rekli ne pokida nista sam traktor pokida ga ona glava izmedju volana,menjaca i sedista.

Mali, mi ovdje pricamo da se IMT zaglavi u brzini i onima koji voze traktor duze nego sto ti imas godina , a vecina i tih traktora su starija od tebe, ne radi se o tome da netko ne zna brzine.

Manje ishabani se zaglave ako se nehotice povuce rucica gore kod saltanja a oni skroz kaput i kod malo brzeg saltanja brzina , jednostavno inercijom , to se desava i sa drugim traktorima , meni je zetor vise puta "pomijesa" brzine od imt-a , dovoljno da ga "cimnem" nazad i jedna viljuska prakticno nema otpor onog osiguraca i uskoci u brzinu , a mrzi me da skidam pod kabine i remontujem viljuske.
 
ko kaze da nije dobro raditi na dugmice sam sebe laze samo sto nema svako to zadovoljstvo da priusti sebi novo a i da to odrzava pa sada kao nesto nam fali , ja licno volim kada ima dugmica da olaksa posao normalno na to se mora racunati i na odrzavanje

ja cu sada poceti da ubacujem dugmice i u kombajn za neke stvari samo da bih ubrzao a i olaksao sebi posao jer nemogu priustiti da kupim novo :ppozdrav:
 
Kod zetorovih i ursusovih viljuski ima zabravljivac kroz srednju viljusku od 3 kuglice koji sluzi da kad je jedna viljuska u radnom polozaju (ubacena brzina) da ne dozvoli drugoj viljuski da klizi . Ako je to ikada rastavljano to niko nije vratio na mesto pa je dovoljan jaci udarac pa da ostane u brzini a birac van kanala . Ovo i urezane letve na utvrdjivacima dovodi da cesto pomesa . Popravak je 0 dinara kuglice iz starog lezaja a risevi na letvama se povare i obruse + par sati posla . Posle nikada nece da se desi da pomesa .
 
Druga kategorija kacanja,to su npr traktori Rakovica,IMT 558,560,577,MTZ do 105 ks,je l tako? Interesuje me koja je tacna dimenzija druge kategorije(ako su to ovi traktori koje sam naveo)?
Od druge kategorije sto imam,nista nije novo,pa ne znam tacnu meru,a treba nesto da pravim,pa bih da bude po ps-u :osmeh:
 
1217247781_1.jpg
 
Druga kategorija kacanja,to su npr traktori Rakovica,IMT 558,560,577,MTZ do 105 ks,je l tako? Interesuje me koja je tacna dimenzija druge kategorije(ako su to ovi traktori koje sam naveo)?
Od druge kategorije sto imam,nista nije novo,pa ne znam tacnu meru,a treba nesto da pravim,pa bih da bude po ps-u :osmeh:

slike.php
[/URL][/IMG]
slike.php
[/URL][/IMG]
slike.php
[/URL][/IMG]
Imam ovo ako ti može šta pomoći
 
Nazad
Vrh