Slobodna diskusija o traktorima

Ciro uzmi Steyr-a 8160. Mnogo kvalitetno odradjen traktor. Mozes i manji kao moj, 8140.

MA neznam ja to da popravljam... JA se bavim samo ovim ragama IMT-Rakovica i mozda neki ovaj veliki Zetor... Iskreno najverovatnije ce sledeci doci Zetor 16145..

Ovi 16245 su dosta skuplji...
 
Ciro uzmi rajku ja se kajem sto smo je prodali..zvrk je sa meckinim motorom,i nije veliki potrosac..ili stajer,ali pazi se znas i sam cene delova za njega su papreni..za zetore i ursuse nemam lepo misljenje. Mada i volvo bm je neunistiv..
 
Da i za Volvo sam zaboravio. Ja sam i taj traktor trazio kada sam kupovao. Tj trazio sam Steyr8160 i Volvo.
Pa i Steyr 8160 je mehanicki, nema elektronike,sto ne bi znao da ga popravljas.
Ja bih pre uzeo IMR 135 nego Zetora.
 
Ma nesmem ja uzimati to... Delovi su problem,a meni treba traktor za pocetak takoreci da mogu sam da ga pretresem i izremontujem evo isto ovako ko sa sejalicom...

Da ima delova jednostavno i onda ne brinem...

Sto se tive Volvoa isto sam cuo dobra misljenja ali isto se plasim delova....

Neznam videcu.... Znam da cu kupiti traktor izmedju 140 i 160ks...
 
Kad ve spomenuste Volvo BM, prijatelj pre 15 dana prodao motor od tama 190 Ks, kaze ugradjuju ljudi u neki Volvo traktor:sta:. Motor bombona, otisao za 550e sa svim agregatima a ostatak kamiona prodao na kilo.
 
Ćiro a jel si razmišljao o 1221 ne znam dal se uklapa u tvoj budžet , mislim da bi s njim išao glat tu kod tebe sa četiri glave ili baš hoćeš još veće
 
Ciro, koliko ti zemlje sada radis? Sta ce ti toliki traktor? Koliko sati godisnje napravis sa Rusom?
 
Ciro, koliko ti zemlje sada radis? Sta ce ti toliki traktor? Koliko sati godisnje napravis sa Rusom?

Nije meni problem koliko zemlje sad radim nego koliko mogu raditi za godinu dve... Zemlje ima i sve ce je vise biti... Ljudi stare a klince to ne zanima uskoro u celom selu bice dvojice koji rade zemlju...
Zato i planiram jaci traktor...

A i ako se bude bilo ::novac:: zasto ne uloziti u veci traktor.. Jel sigurno necu smanjiti povrsinu...

- - - - - - - - - -

Ćiro a jel si razmišljao o 1221 ne znam dal se uklapa u tvoj budžet , mislim da bi s njim išao glat tu kod tebe sa četiri glave ili baš hoćeš još veće

Ni u snove mi ne dolazi taj 1221 ako mislis na nov... :haha: Preskupo je to za mene....
 
A koliko sati napravis sa Rusom i koliko zemlje radis sa njime? Ako budes uzimao jos zemlje, moraces i kombajn da kupujes veci. Polako, ima vremena, jos samo mladi i ja i ti. I kod mene ista situacija, nece imati za koju godinu ko da radi. Ali se ja ne zurim, od sada uzimam samo njive pored sebe i samo dobru zemlju.
 
Nije meni problem koliko zemlje sad radim nego koliko mogu raditi za godinu dve... Zemlje ima i sve ce je vise biti... Ljudi stare a klince to ne zanima uskoro u celom selu bice dvojice koji rade zemlju...
Zato i planiram jaci traktor...

A i ako se bude bilo ::novac:: zasto ne uloziti u veci traktor.. Jel sigurno necu smanjiti povrsinu...

- - - - - - - - - -



Ni u snove mi ne dolazi taj 1221 ako mislis na nov... :haha: Preskupo je to za mene....

Nisam mislio na nov pratim šta pišeš, vidim jedan ima u oglasima za 10-11.000eur...doduše već dugo se prodaje:sta:
 
A koliko sati napravis sa Rusom i koliko zemlje radis sa njime? Ako budes uzimao jos zemlje, moraces i kombajn da kupujes veci. Polako, ima vremena, jos samo mladi i ja i ti. I kod mene ista situacija, nece imati za koju godinu ko da radi. Ali se ja ne zurim, od sada uzimam samo njive pored sebe i samo dobru zemlju.

Ma za kombajn mi nije hitno... Sa dva kombajna stignem i svoje i uskuzno laganica da ovrsim....

Sad radim oko 60h + Lucerku ne racunam sto imam za kosenje... Sad koji traktor koliko napravi sati godisnje i neznam bas...
 
Nisam mislio na nov pratim šta pišeš, vidim jedan ima u oglasima za 10-11.000eur...doduše već dugo se prodaje:sta:

Razmislicu,mada nisam gledao te 1221 nikako polovne...

Ja sam se vise bacio u potragu za Zetorem 16145 a cale za Rakovicom... Pa sad ko pobedi... :haha:

Da ne smaram vise....

Sledece godine cu detaljnije da vas smaram ko za sejalicu ove godine... Zato se pripremite... :osmeh::haha::ppozdrav:
 
I meni je to palo na pamet, ovde je otimacina, Mogli bi tamo da odemo, pa Cira nece morati da kupuje veci traktor :haha:
 
Dodjite bar cu imati sa kime da divanim o poljoprivredi i da se pomazem... :ppozdrav: Ovako nemam sa kim...
 
Nazad
Vrh