Slobodna diskusija o traktorima

kineza vecina se jako lose pokazala ali ima i izuzetaka. moje misljenje je opet bolje Imt i stariji nego kinez.za lakse poslove 539 je dobar cak po meni i bolji od 549 u kvalitetu delova.ali to je moje misljenje.ja bih najpre od svega toga izabrao 542
 
Ljudi, sledece nedelje bih trebao da pazarim dva traktora. Jedan ce biti rakovica 65, a drugi... Ja i cale se prepiremo sta uzeti? On je za imt 539,ili 549. Ja sam za yto 404? Dajte neki predlog da lakse prelomimo, prednosti i mane navedenih traktora.

Uzmeš lepo zekana: 4911,4718.5011,5211.Prva 2 su skoro duplo jeftiniji od IMT-ovih koje si naveo a ova druga 2 su po ceni malo jači ali široka kabina,komfor
 
glasam za 539,540,542 starije proizvodnje. mada i zetor nije los. dijelovi su jeftiniji nego za imt. bar je tako u BiH
 
4911 i nema šta bolje da tražiš. Može da radi sve što i IMT 539 ali i mnoge poslove gdje bi trebao traktor jači od 50KS. Nisu skupi ni za nabavku ni za održavanje a uvijek mogu lako da se prodaju kada se ukaže potreba za time što kod kineza nije slučaj. Idealan traktor za prskanje, špartanje, baliranje, transport, sjetvu itd. a ako zatreba može odlično i da ore. Računaj da je oko jedne tone teži od IMT539 i ima 45KS no po gabaritima su jako slični (4911 je 40cm duži od 539). Kao šlag na tortu, ima odličan ajnšlag. Kako god da okreneš, mnogo bolji izbor od IMT 539 koji je, ako ičemu valja, bezobrazno skup.
 
Ja uzimam nov traktor, e sad sta ce biti. Imam yto 904 a par prijatelja ima te manje kineze, ima i kod mene u selu jedan. Jeste da je cena veca od navedenih traktora imt-a ali taj 539 vec 35 god nisu u stanju da zatvore kabinu pozadi. Mislim stvarno dal je to toliko veliki problem, nije mi jasno. Imam i 539 i 549, bice na prodaju oba pa uzimamo nov.Videcemo sta..
 
Рашо немој да се надаш да је код тог кинеза много тиша кабина или слично...Искрено видео сам их НОВЕ у фирми Универзал у Бијељини која их продаје за РС,знају чланови са тог терена ко је и шта,могу ти рећи после одрећеног времена нема где нису зарђали,чак и почели да труле..Гробље...има у теми чак и пар слика мсм...Није ни имт злато ал си бар што се неких ствари миран...Имаш 555 имт затворен,перкинс мотор,резервоар испод кабине са стране..
 
Ne kazem ja da je tisa kabina ali bar ne ulazi prasina i kad prskam necu toliko da se nagutam otrova kao kod 539! montoya, staro,izraubovano, vreme da se menja....
 
slika504.jpg
IMT 539S
 
@belgrade red star А јел то сигурно 539? Нисам нешто стручњак али ми са слике делује да подизне плуге имају мало више "меса", да није то 549?
 
Nazad
Vrh