Slobodna diskusija o žitnim kombajnima

Srdjane bila su jedno 3 komada u mom selu,svi su ih prodali u roku od 5-6 godina.Problem su delovi tesko ih je nabaviti al ih ima po Francuskoj e sad koliko ti je isplativo vijati neki deo po Fr u jeku sezone nzm.Inace ok kombajni sto se rada tice.Ovi kod nas su svi imali hidro pogon a jedan je imao i nivelaciju terena.Prilicno napredno za to vreme,racunajuci da se ne proizvode od sredine 80-ih.Inace ta marka i danas postoji prave razne kombajne za branje voca i povrca,cini mi se da su u vlasnistvu CNH korporacije.
 
Ima jedan u Supskoj kod Cuprije,ima sa desne strane hedera turbinu,i po seloj duzini hedera namontiranu neku cev,kroz koju ta turbina uvlaci prasinu i izbacuje je iza kombajna,kaze vlasnik,da uopste nema prasine pri radu,iako nema kabinu..mislim da ima pocinkovanu limariju..
 
Da li je neko radio pasulj sa kombajnom za psenicu? Danas me covjek zove, posijao bih 5ha, pa me zanima moze li to, sta i kako?
 
Društvo, gde nabavljate Nove originalne delove za kombajne New Holland...? Konkretno me zanima za serije TX 30 32 34... Da li imaju bar neke delove na stanju ili mora da se poruči i čeka? Da ne prođe sezona čekajući deo.
 
Društvo, gde nabavljate Nove originalne delove za kombajne New Holland...? Konkretno me zanima za serije TX 30 32 34... Da li imaju bar neke delove na stanju ili mora da se poruči i čeka? Da ne prođe sezona čekajući deo.

Mi do sad smo kupovali u Agroglob trebale neke sitnice a ležajevi su standardni samo uzimaš u boljem kvalitetu.
 
Jel ima još neko problema sa zadnjim trapom na kombajnu nama svake godine bar 3-4 puta pukne rukavac uvek samo levi već smo pokušavali da se popravi stari a stavjali i od zmaja i ista priča. Nema pravila nekad pukne kod aksijalnog ležaja nekad kod točka. Već ne znamo šta da radimo stvarno se čuva i sporo se vozi a pukne.
 
Nazad
Vrh