• U toku je akcija za naručivanje radnih pantalona koje će imati logo poljoinfo foruma. Akcija traje do do 24.maja 2020. Za dodatne informacije pogledajte sledeći LINK.

Slobodna diskusija o žitnim kombajnima

Truya 86

Član
Učlanjen(a)
10 Dec 2013
Poruka
411
Srdjane bila su jedno 3 komada u mom selu,svi su ih prodali u roku od 5-6 godina.Problem su delovi tesko ih je nabaviti al ih ima po Francuskoj e sad koliko ti je isplativo vijati neki deo po Fr u jeku sezone nzm.Inace ok kombajni sto se rada tice.Ovi kod nas su svi imali hidro pogon a jedan je imao i nivelaciju terena.Prilicno napredno za to vreme,racunajuci da se ne proizvode od sredine 80-ih.Inace ta marka i danas postoji prave razne kombajne za branje voca i povrca,cini mi se da su u vlasnistvu CNH korporacije.

jbrtka

Član
Učlanjen(a)
27 Okt 2010
Poruka
2.223
Ima jedan u Supskoj kod Cuprije,ima sa desne strane hedera turbinu,i po seloj duzini hedera namontiranu neku cev,kroz koju ta turbina uvlaci prasinu i izbacuje je iza kombajna,kaze vlasnik,da uopste nema prasine pri radu,iako nema kabinu..mislim da ima pocinkovanu limariju..

Same

Član
Učlanjen(a)
6 Jun 2009
Poruka
851
Da li je neko radio pasulj sa kombajnom za psenicu? Danas me covjek zove, posijao bih 5ha, pa me zanima moze li to, sta i kako?

SaleCar

Član
Učlanjen(a)
23 Jan 2011
Poruka
952
Društvo, gde nabavljate Nove originalne delove za kombajne New Holland...? Konkretno me zanima za serije TX 30 32 34... Da li imaju bar neke delove na stanju ili mora da se poruči i čeka? Da ne prođe sezona čekajući deo.

Attila

Član
Učlanjen(a)
14 Nov 2010
Poruka
2.183
Društvo, gde nabavljate Nove originalne delove za kombajne New Holland...? Konkretno me zanima za serije TX 30 32 34... Da li imaju bar neke delove na stanju ili mora da se poruči i čeka? Da ne prođe sezona čekajući deo.
Mi do sad smo kupovali u Agroglob trebale neke sitnice a ležajevi su standardni samo uzimaš u boljem kvalitetu.

Attila

Član
Učlanjen(a)
14 Nov 2010
Poruka
2.183
Jel ima još neko problema sa zadnjim trapom na kombajnu nama svake godine bar 3-4 puta pukne rukavac uvek samo levi već smo pokušavali da se popravi stari a stavjali i od zmaja i ista priča. Nema pravila nekad pukne kod aksijalnog ležaja nekad kod točka. Već ne znamo šta da radimo stvarno se čuva i sporo se vozi a pukne.

Attila

Član
Učlanjen(a)
14 Nov 2010
Poruka
2.183
Vrh