Slike mog vinograda

2pan

Član
Učlanjen(a)
17 Jun 2013
Poruka
642
Druze, pretpostavljam da se radi o sorti koju najcesce nazivaju otelo ili otela, najlakse ces tako izguglati vise podataka o njoj ... kolko sam ja skontao, to je u stvari neki krizanac nastao od americkih sorti koje su se koristile kao podloge , ukrstenih sa domacim nekim sortama :sta:

gandrad

Član
Učlanjen(a)
7 Mar 2014
Poruka
1.735
Ja sam sve više ubeđen da je to to...odnosno to što zovu "tamjanika" je ustvari "telo", to što zovu u mom kraju...

Sicko1984

Član
Učlanjen(a)
18 Mar 2016
Poruka
327
Hvala.
Bogami bilo je muke doći do vinograda po zavejanom putu...
Inače na slici desno se vidi kotlina Niša a levo početak Sićevačke klisure a pravo je brdašce "Litica" iznad Sićeva.

dejan_americ

Član
Učlanjen(a)
12 Mar 2012
Poruka
428
Ајд и ја да се хвалим,мада није нека огромна ''плантажа''...

део ''старијег'' винограда и млада лоза набављена по препоруци члана томикса(којем се и овим путем захваљујем)

и овај део који је већ ''у роду''
....такође хвала и члану жупа100 на саветима...

Proximus

Član
Učlanjen(a)
23 Jan 2017
Poruka
2.002
Znam da sam offtopic, ali tamo na delu oko prskanja nema zive duse vec neko vreme :) Mogu li samo da priuputam ovde cime oprskati lozu u ovom nekom momentu kada izbijaju (ili se formiraju, ne znam pravi izraz) mali grozdovi :)))

Prosle godine ih je bilo bas dosta, ali ih kao da ih je nesto spalilo, svi su pocrneli :( A nikada do sada nisam ni prskao, nisam ni imao zasto... Inace, u pitanju je neko krupno, jako slatko belo grozdje (ne znam sortu) i za licne je potrebe...

Jos jednom, izvinjavam se na :off_topic:

Pregledao sam vam slike vinograda i izgledaju super! Pogotovo ova panorama, bas je najs :)

2pan

Član
Učlanjen(a)
17 Jun 2013
Poruka
642
Moja praksa je prva dva ili tri prskanja ridomil i tilt (2 ako je susna, 3 ako je losa, previse kisna godina), a posle nesto slicno cinebu i kosanu, na svakih 10 do 15 dana do pred zrenje. Znam da je to stara skola, sad vecinom rade po nekim drugim programima zastite, ali tako sam navikao i nije davalo lose rezultate. Prvo prskanje kad istera lastare od 10-15 cm. Posle precvetavanja moze plus i Peharom da se prska zbog sive trulezi, mada ja to izbegavam. Iskusnije kolege ti mozda daju i neki bolji savet, ja sam vinogradar-amater. Inace, prosla godina je bila losa, nemoj da te to previse uzbudjava :osmeh:

Srđan.Sokol

Član
Učlanjen(a)
23 Mar 2011
Poruka
212
da ne otvaram novu temu evo malo slicica od pocetka do podizanja novog zasada vinograda 1300kalemova

i bager je imao posla sa panjevima

posle bagera izgledalo je ovako
pa smo onda malo drljacom ravnali
i u jesen je doslo na red i oranje na nekih 45cm dubine i vestak

- - - - - - - - - -

proletos uradjena priprema
razmeravanje

i sadnja
- - - - - - - - - -

Sicko1984

Član
Učlanjen(a)
18 Mar 2016
Poruka
327
Posle ovoga

Ovo

Jbg, u trećoj je godini... Ništa ni od sledeće tj. od lukova, probaću stimulatorima iz zaperka da izvučem nešto ali mrka kapa...

Vrh