Skladištenje zrnaste robe

Прошле године сам поставио слике смештаја за кукуруз од арматурне мреже и мрежице за фасаду.



После друге сезоне, све је у добром стању осим овог дела где се испушта. Кукуруз приликом кретања трља мрежицу о оребрену арматуру и мрежица је прогледала.

Zasta sluzi ova plasticna cev, koje su dimenzije,koliko moze da stane kukuruza
 
Verovatno za praznjenje

Послато са moto e5 play помоћу Тапатока
Evo i mog
ccdd9c699fc6559b3e1270491ba04cf8.jpg
 
Sta je ovde stavljeno unutra armature da ne ispada kukuruz

Послато са SM-A405FN помоћу Тапатока
 
Kolko u jednu armaturnu mrezu moze da stane kukuruza,koje su dimenzije valjka kada se sastavi?

Послато са SM-A405FN помоћу Тапатока
 
Kod mene je duzina mreze odnosno obim 10m precnik 3m i zapremina oko 14 kubika,kad sastavis dve mreze precnik je oko 3.5 m ali sam ja morao malo da skratim zbog mesta

Послато са moto e5 play помоћу Тапатока
 
Kocke10×10? Koja debljina zice?

Послато са SM-A405FN помоћу Тапатока
 
Ja sam planirao jednu armaturnu zicu,valjda ce stati 5 tona.misevi ne grickaju mrezicu?

Послато са SM-A405FN помоћу Тапатока
 
Pa od prilike bi trebalo 5 tona da stane, za sad nisu grickali ali postoji i ta mogućnost videćemo imam punu avliju mačaka valjda i one rade nešto
 
Zasta sluzi ova plasticna cev, koje su dimenzije,koliko moze da stane kukuruza

Пластична цев служи за испуст. На горњу иде слободним падом, а испод доње се постави транспортер. Две арматурне мреже Ф 6мм, 100 х 100мм, савијене у круг, па још две на спрат. Пречник је Ф 3,8, висина 4,2, и стане око 35 тона. Не треба ништа наслањати, да мишеви немају заклон, па неће бушити.
 
Samo opašite to sa 30cm -40cm visokim pocinkovanim limom i neće moći da priđu da buše mrežicu.Lim da ide od betona tako da se ne mogu popeti da grickaju.
 
Sa kojom najvecom vlagom smijete ostaviti tako kukuruz i treba li sta staviti na plocu da vlagu ne povuce od betona?
 
@Lukic, evo tabele za skladištenje zrnaste robe.

 
Nazad
Vrh