Skladištenje zrnaste robe

Presao sam celu ovu temu i moguce da sam propustio odgovor, ali planiram da napravim nesto slicno za skladistenje kukuruza u zrnu sa armaturnom mrezom 10x10 i rabic mrezom unutra. Zanima me da li neko ima ideju koji je maksimalan moguci promer te unutrasnje mreze? Postoje od 2mmx2mm pa navise, s tim sto tek od 6mmx6mm se radi punktovanje (spajanje poprecnih zica), a ove sa manjim promerom su kao sita i nisu vezane... Dakle, da li je 6mmx6mm ok promer ili je to previse za zrno kukuruza?
 
Hvala! Onako vizuelno deluje mi vrlo sumnjivo, al pretpostavljam da i ako nesto iscuri brzo ce naici 2 zrna i zaglaviti... :)
 
Dosad nikad ništa nije napadalo na soju u džambo vrecama
Ostavljam svake godine bar par vreca jedino nisam vani držao. Miši mislim da soju ne diraju pogotovo ne u džambovkama a bogami ni sa kukuruzom nesjecam se da sam imo problema. Inače ima nešto posebno u tim vrećama neznam šta da se kukuruz može čuvati sa visokom vlagom višom nego na gomili. Drug ostavlja redovno i do 19posto do proljeca??
 
Paaaa, rukama? :)
Prazne, Momo, prazne! Tamo ih punim pužnim teleporterom. :)
Da, između palete i džambovke ofset tj štamparski lim i ne dira ih ništa.
 
Ne znam gdje da napišem pa sam stavio ovdje.
Izvinjavam se ako je negdje ovo razmatrano na forumu, nisam našao.

Uglavnom, imam problema sa pšeničnim žižkom ili kako se već zove ta štetočina.
Imam manju količinu pšenice, oko 500 kg, nalaazi se u tavanu. Miješao sam je i sušio, prskao sam k-obiolom prije unošenja pšenice a i poslije sam prskao.
Medjutim ipak ima žižka, malih bajica na površini pšenice kada se uzme i promješa.

Ima li iko kakav savjet? Ima li tu kakve pomoći?
 
Evo mog silosa od armaturne mreze i pocinkovane sito mreze 3x3mm. Hvala clanu "Zoran" na savetima. Na stovaristu nisam nasao na stanju armaturu 6-icu 10x10cm (ista se porucuje i ceka) pa sam za donju zonu uzeo 8-icu 15x15cm a za gornju 6-icu 15x15cm. Gornju zonu sam morao skratiti jer mi malo kaci grede u supi za nekih dva reda oko tridesetak cm pa je visina oko 390cm i precnik 380cm lagano staje preko 30 000kg videcemo koliko tacno kad prodamo robu. Ovo je proba kako se ponasa suv kukuruz izmedju 13 i 14% vlage a za narednu ako bude sve ok pravimo jos nekoliko komada.
e121773526d5f62bec38414eb1c4eaf2.jpg


Sent from my SM-A405FN using Tapatalk
 
U 12 kubika prikolice stane oko 9t. Pritom budu uzvrsene sto ce reci da je efektivna kubikaza oko 13m3. Hektolitar ispada oko 70.
 
Nazad
Vrh