Skladištenje zrnaste robe

Koliko bi trebala biti vlaga kod zita da mozeda se skladisti do dva metra debljine ,i dali uopste moze do te debjine.
 
Evo
e4458fc104114817f0dff0a58433524b.jpg
 
Da li je neko skoro kupovao silose ili pravio nesto slicno? Zanimaju me cene i koji su najbolji u odnosu cene i kvaliteta.
 
Da metalni ili pocinkovan... ne mora usipni kos moze i bez njega. Treba mi za kukuruz pa se racunam da li da pravim zidam ili uzmem gotov silos.
U nasem kraju radi Agrometal Sombor. Neko je zadovoljan neko ih pljuje. Pre pocetka posla treba sve detalje izdefinisati da posle ne bude razocarenja. Cena kao cena zavisi sta hoces. Da li da sve bude na dugme, da li da bude kicma trans.

Ja sam najblizi odluci da zidam halu eventualno da napravim 2 celije po 25-50t da mogu imati tranzit robe prikolica-kamion.
 
U nasem kraju radi Agrometal Sombor. Neko je zadovoljan neko ih pljuje. Pre pocetka posla treba sve detalje izdefinisati da posle ne bude razocarenja. Cena kao cena zavisi sta hoces. Da li da sve bude na dugme, da li da bude kicma trans.

Ja sam najblizi odluci da zidam halu eventualno da napravim 2 celije po 25-50t da mogu imati tranzit robe prikolica-kamion.

Ja bi nesto da stane dosta robe a da zauzme malo mesta... Taj lik iz Sapca trenutno nema jer ne moze da ide preko granice. Bar tako kaze.
 
Прошле године сам поставио слике смештаја за кукуруз од арматурне мреже и мрежице за фасаду.



После друге сезоне, све је у добром стању осим овог дела где се испушта. Кукуруз приликом кретања трља мрежицу о оребрену арматуру и мрежица је прогледала.

 
Da, metalna je rješenje. Ja sam okruglu kotarku za klip (4m prečnika i 6m visine) iznutra zatvorio žicom 4x4mm, evo treća godina nikakvih problema. Moram doduše da pazim da mlaz znra kada punim silos (koristim zračni transporter-duvaljku) ne udara u žicu jer bi je poderao.
 
Nazad
Vrh