Sistemi za navodnjavanje

Šta će ti koljeno pod 90 step ?
Pa kako će voda iz vatrogasnog creva ulaziti u cev , crevo će se presaviti i neće biti pravog protoka a tronožac sa topom mislim da pomeram po 15 do 20 metara
DSC_0075.jpg
[/URL][/IMG]
 
Ma neplaši se ništa da će smanjiti protok. Godinama tako radim . ako baš treba kad krene top pridješ malo povučeš crijevo par cm i dobiješ poluluk od crijeva , a ako se malo i savije ništa to ne smeta .

- - - - - - - - - -

Na kojoj visini od zemlje ti je dno te cijevi na tronošcu ?
 
- - - - - - - - - -

Na kojoj visini od zemlje ti je dno te cijevi na tronošcu ?[/QUOTE]

Na 20 cm minimalno 45 max
 
Možeš da ga skratiš , šta će tako nisko ? Kod mene je na tronošcima oko metar , digneš crijevo gore kada kopčaš i nema naglog loma.

Tako već može , ali mislio sam zbog stabilnosti da je bolje sa kolenom i crevo da ide iz pravca , neznam koliko uopšte trese top kada pomera mlaznicu . Znam koliko tresu prskači na 3/4 bez bočnog štapa nemogu stajati koliko će tek ova skalamerija da drma ?
 
Jel koristi neko dmb top ili sime duplex isti su topovi.Kako se pokazao?

Послато са m2 note уз помоћ Тапатока
 
Ajd da napišem sta hocu da probam.I da vidim dali je to neko radio i dali je izvodljivo_Od kanala do njive imam oko 580m.Ja bi da zalijem tu njivu.Vodu transportujem alu cevima od kanala do tifona.Posto je nemoguce da pumpa iz kanala tera vodu direkt u tifon (trenutno zalivam tako ali kroz 120m alu cevi na pumpi ima oko 6.5bar a na tifonu 5.5bara)hteo bi da stavim kod kanala dmb vp da tera vodu kroz cevi fo kardanske pumpe koja bi bila kod tifona ili ti na kraju 580m cevi.Dali je to izvodljivo?
 
Na povrsini od oko 3 hektara rasadjena je paprika koju zalivamo pomocu sistema kap po kap,pumpom Loncin Slap 800 VP ES.,sa karakteristikama~
Max 1000 lit/min,precnik usisa 3 inca/75 mm,busotina je FI 200,motor 4 takt.,10,2 ks,462 cc,kapaljke na trakama na 20 cm.Na toj povrsini ima 160 redova duzine oko 250 metara.Zalivamo na tri puta tu povrsinu,znaci bude otvoreno oko 53 reda puta 250 metara.Vreme zalivanja te jedne trecine je oko 1,5 sata.Za to vreme bude vlaga dobro sastavljena od struka do struka ,ali ne i od reda do reda koji su na 70 cm.Imam vise pitanja,dali je to dovoljno vremena za yalivanje-kako da odredimo tu famoznu zalivnu normu-dali i zadnji struk paprike,koji je od pumpe udaljen oko 250 metara,dobija dovoljno vode-i jos svasta nesto,ali za sada toliko,hvala unapred
 
Prodaje brat ocmis fi 90/280m tifon sa kardankom i desetak fi 90alu cevi.Tifon je svega par puta zalivao.5000e i nije fiksno

- - - - - - - - - -

Dali bi motor od mercedesa benzinac na gas mogao da tera pumpu?
 
Da prenesem moja iskustva sa navodnjavanjem. Trenutno u kukuruzu u firmi u kojoj radim imamo cetiri tipa navodnjavanja ukupna povrsina 280 hektara sva cetiri tipa su jednako zastupljena kap po kap, tifon sa topom, tifon sa kisnim krilom i centar pivo. Najbolji rezultati su na njivama sa kap po kap sistemom, sav kukuruz je posejan postrno na tritikal koji je skinut u sliazu.
 
Nazad
Vrh