Sistemi za navodnjavanje

Evo i kod mene se zaliva vec 10 dana kukuruz ovako to izgleda sa malim i jeftinim tifonom.
2013-07-18-346.jpg
 
Pa da , a neki tvrde da nemože da radi bez 7-8 bara na pumi . Ima 2 vrste žalec pumpi , dal je to obična ili ona "visokog pritiska" , znaš li možda onu oznaku ?
 
Pa da , a neki tvrde da nemože da radi bez 7-8 bara na pumi . Ima 2 vrste žalec pumpi , dal je to obična ili ona "visokog pritiska" , znaš li možda onu oznaku ?
Moja je zelene boje 800l zaliva i sa cevima i sa tifonom tera je ursuz 355 ili mtz 820 na 1000o kardana.Na ovom snimku koji sam postavio pritisak je 5,5 bara a traktor radi na 1100/o motora i nije mu ni malo lako

- - - - - - - - - -

To je ta pumpa

- - - - - - - - - -

I zalivenje sa makedoncom od pre par godina
 
Pozdrav drugari,imam Bauer rainstar tifon malo je stariji mislim da se proizvodio pocetkom 90-desetih godina i imam problem na njemu nece da namotava terao sam ga sa kardanskom pumpom na tifonu je bilo od 5-8 bari i nece da namotava nije mi jasno,ako treba koja slika samo recite//
 
Gde ima layflat creva od 4 cola da mogu izdrzati 10 bara ,jel neko kupovao jel zna cenu
 
Samo da su tifonske , odn da daju pritisak bar 6-7 bara , vidi na pločici , često to piše kao visina dizanja , h= ...(ili sl) , treba da je h 60 i više metara , to je onda 6 bara . Po izgledu bi mogle biti odgovarajuće . Kolko traži?
 
Samo da su tifonske , odn da daju pritisak bar 6-7 bara , vidi na pločici , često to piše kao visina dizanja , h= ...(ili sl) , treba da je h 60 i više metara , to je onda 6 bara . Po izgledu bi mogle biti odgovarajuće . Kolko traži?
nisam zvao a na oglasu pise 500e. pise na plocici nesto 85 a na drugoj 88min. neznam moracu da pozovem i da pitam. nego sta treba da gledam i pitam? nemam nikakvog iskustva sa pumpama ove vrste... mislim na sam sklop pumpe na sta da obratim paznju?
 
Koja je pumpa najjeftinija,na kardanski pogon,na gorivo ili na struju? Naravno,da su istog kapaciteta. I koji je pogon najekonomicniji?
 
Nazad
Vrh