Sistem pdv-a?

Ovde mi nekako najbolje da postavim pitanje.

Da li može da se prometuje neka oprema izmedju PR radnje i poljoprivrednog gazdinstva na fizičko lice bez fiskalnog?

Treba da uzmem neku opremu od čoveka koji ima radnju a nije fiskalizovan, on je proizvodjač opreme.
Do sad je moglo ali sad od 1maja kad je ova nova fiskalizacija stupila da li može?
Znači prenos sredstava bi išo preko računa sve regularno, račun ,otpremnica itd...
 
Ja koliko znam nije u obavezi ali ne znam da li se nešto menjalo sad oko ove nove fiskalizacije
 
Imamo gazdinstvo koje nije u pdv-u pa me zanima mozemo li se baviti uslugom? Tacnije, planiramo kupiti kamion sa kadom za prenos stajnjaka za potrebe gazdinstva, al posto ce kamion veci deo godine biti slobodan mozemo li ga iznajmiti nekoj firmi koja se bavi prevozom i tako ostvariti mesecni profit na računu. Taj profit uz obrt gazdinstva ne bi prelazio 8mil. Da li je to izvodljivo, ima li neko iskustva?

Sent from my moto g(60) using Tapatalk
 
Jel je u tih 8 000 000 racuna sav novac koji je prosao preko racuna za 12 meseci ili samo od prodaje poljoprivrednih proizvoda? Negde sam procitso da se subvencije, regresi i dr ne uracunavaju u to..da li neko zna nesto o tome?
 
Ne racunaju se subvencije u tih 8 mil.

Послато са SM-A125F помоћу Тапатока
Hvala na informacijama. Ja sam presao 8 mil ali sa subvencijama.. sad ne znam da li treba da se javim u poresko. Brine me da mi automatski ne uracunaju sve sa subvencijama pa da ne bude problem.. i jos nesto me zanima, gde god procitam pise da se racuna 12 meseci a ne kalendarska godina. Kako se racuna?
 
Hvala na informacijama. Ja sam presao 8 mil ali sa subvencijama.. sad ne znam da li treba da se javim u poresko. Brine me da mi automatski ne uracunaju sve sa subvencijama pa da ne bude problem.. i jos nesto me zanima, gde god procitam pise da se racuna 12 meseci a ne kalendarska godina. Kako se racuna?
Racuna se od tog dana kada pogledas 12 meseci unazad nema konkretan datum. Ako udju da te provere danas recimo znaci od tog dana kada udju pa 12 meseci u rikverc gledaju, tako da izvadi izvod iz banke za prethodnih 12 meseci i tacno znas kada ti izlazi koja uplata.
 
Nazad
Vrh