Sirak stočni i metlaš

Posej na 35 ,70 pa još jednom izmedju
 
Danas sam krenuo sa špartanjem sirka.Nije još za tu rabotu ali se mora uraditi zbog pokorice.Inače većina njiva generalno gledano je tvrda kao kamen.Zapevaju i traktor i špartač.
 
Koliko semena sirka ce mi trebati za 1h tako da posejem na 35cm??? :sta: Neznam ni koliko ide uopste... A ni gde vise da ga nabavim???

Kazi te mi samo da li se Sudanska trava seje Zitnom sejalicom??? :sta:
 
Može sa žitnom da se seje bez problema.Inače imam 2 s.j sirka za zrno viška ako nekome iz poplavljenih područja odgovara mogu mu poslati.
 
Može sa žitnom da se seje bez problema.Inače imam 2 s.j sirka za zrno viška ako nekome iz poplavljenih područja odgovara mogu mu poslati.

Ne razumem sejao si Sirak zitnom sejalicom??? :sta: Ajde da mi prodas seme nije problem... Ali samo ako mogu da ga sejem zitnom sejalicom... Ako nemoze onda da jurim negde Sudansku travu...

Ajde na PP...

- - - - - - - - - -

Za 1 Ha treba ti 7-8 kg

To vazi za sejanje Pneumatskom sejalicom???
 
Ne može žitnom da se seje nikako.

Hvala ti definitivno onda odustajem od te ideje.... Juricu da negde nadjem da kupim Sudansku travu... Ako nadjem negde dobro ako ne nista.... Hvala vams vima na pomoci...

Samo mi recite koliko Sudanske trave mi treba za 1h???? Hvala.. :ppozdrav:
 
Sve zavisi od sejalice ako je gusto onda se proredi motikom.

Pa seme bas i nije za badava da se seje i sakom i kapom.......Mnooooogo je rentabilnije i posle lakse za odrzavanje posejano pneumatskom.
Inace ja moj danas ospartao, mada nije ni trebalo ali cisto malko da razbijem koru. I bas je pozuteo danas od ovog hladnog vetra koji duva.....
 
Danas takođe završeno špartanje sirka.Ostaje još jedno pred sklapanje redova.Koretina je bila po šuva debela i čudim se kako je uopšte i živeo.
 
Sirak izgleda kod mene odlično ima ga nekih 7-8 cm ali zato se divlji semenski izbacio na par delova pacele strašno,prskano sa dualom ali nije bilo padavina od setve,šta mislite da ga ošpartam ili da čekam kišu?
 
Špartaj i okopaj ako treba.Dual ne briše izniknute korove a nešto nije najbolje uništio ni one koji nisu nikli pre prskanja,barem kod mene.Možda je palo previše kiše pa ga spralo u dublje slojeve,nisam pametan.
 
Žao mi je ali tako je.Jako je teško održati ga čistim što se tiče uskolisnih korova a u ovom slučaju divljeg sirka.Prošle godine sam ga prvi put sejao i dobro izučio zanat.Špartaću ga ako treba i 5 puta dok se ne sklopi redove.
 
Nazad
Vrh