Silosi i sušare

Gledam prosli vikend na B92 Dobru zemlju i ide prilog o nekom Stipanu. Covjek je odlucio da napravio kao veliku kacu za kukuruz. Visoko je 6 metara. Da ja puno ne objasnjavam, evo link
http://www.youtube.com/watch?v=vqm7c5oH2Ps&feature=player_detailpage#t=3178

Ima li iko od vas ovakvo nesto i sta mislite vi o ovome?
Jedina stvar koja nije bar prikazana su ti limovi koji se urezuju u dasku sa unutrasnje strane.
 
Tu su bitni obruci, kao i na drvenom buretu. Limovi izmedju dasaka sluze samo da ne curi roba, jer je jako tesko na 6m sve udihtovati. Iskreno meni ovo ne deluje kao neko spektakularno resenje.
 
Nije Stipan izmislio toplu vodu.Takva forma su original Konskilde sarzne susare i silosi,a kasnije im FOP (imt) uzeo licencu pa je pravio skoro iste silose.
 
За ову годину готово!
11kyzxd.jpg

50ksc1.jpg

Има још места али нема кукуруза.
 
Jer ima neko silos koji stoji pored objekta i da automatsku hrani zivotinje na farmi,Gde mogu da pogledam na kom sajtu ili pak ako neko zna ko to pravi
 
Пошто су праве сушаре ценом углавном недостижне за нас мале, ево како сам ја то решио. Технологију и помоћ у изради пружиле комшије ( један ближе у улици, други мало даље у улици, на једном крају села, на другом крају...). Хвала комшијама. А има и технологије штапа и канапа (читај летва и манила).
Сушара
Пећ
Турбина
Штап и канап
Радна темп. на улазу у унутрашњи цилиндарИстовар
 
Možeš li malo da pojasniš proces, vidim da imaš peć koja grije vazduh, ventilator koji usisava tajj zrak i duva ga prema ovom silosu a imaš i duvaljku koja vjerovatno miješa kukuruz (hvata ga dole i baca ponovo gore u silos?). Nije mi jasno po slikama gdje uduvavaš topli zrak u silos?
 
Сушара има два цилиндра, спљни (који се види), и унутрашњи (који се не види). Зрно се налази између та два цилиндра (круга). унутрашњи цилиндар (круг), је празан простор где улази ваздух (на првој слици обојено плавом бојом испод сушаре је колено које повезује унутрашњи цилиндар и турбину). Нема мешања јер нема ефекта. Кружи увек једна иста маса док већина зрна мирује на истом месту, што се јасно види кроз жичано плетиво.
 
Nazad
Vrh