Silokombajn

Gde je razlika u nozu kad su novi toliko vislji od starih, 10mm je bas mnogo, mozda bi trebao provjeriti kako stoje feder ploce na osovini turbine, one bi trebale biti jedna kontra druge kako bi sto vise odgurale turbinu unazad, pa onda dotezanjem da se priblizuje naprijed.

Послато са SM-A202F помоћу Тапатока
 
Nije potrebno celih 10mm, 6mm bi bilo dovoljno. Razlika je u habajucem delu, a stari nozevi nisu skroz potroseni ali ima ih nekoliko na kojima su se pojavile pukotine pored rupa za srafove uz srce turbine, pa sam resio da ih sve zamenim da ne dodje do havarije. Ne otvara mi se osovina sa tim feder plocama, nisam to nikad radio. A ima li tih delova u nabavci ako je tu nesto riknulo?
P. S. Ako neko moze da objasni kako se pristupa do feder ploca, da li moze samo sa skidanjem remenice pozadi da im se pridaje ili mora cela turbina da se vadi?
Poslato sa MAR-LX1A pomoću Tapatoka
 
Poslednja izmena:
Ja sam skidao na starom Sip/PZ pre jedno 4-5 godina, remenica i turbina su koliko secam iz jednog dijela, kad se skine to onda ispod su feder ploce i lezajevi, iskreno ne sjecam se sta ide pre, inace feder ploce nisu nikakva mudrost, svako ko se imalo razume u masine skontace kako funkcionisu

Послато са SM-A202F помоћу Тапатока
 
Pre neki dan kupili smo mengele mb220, u dobrom stanju. Tražili smo zwegersa, ali trenutno ništa u pristojnom stanju. Jel ima ko iskustva sa ovim modelom mengelea?
d1658c7c968604cf3f3c353e153b2f15.jpg


Poslato sa JSN-L21 pomoću Tapatoka
 
Svi kazu da je odnos snage i rezanja sa Mengele ubedljivo najbolji.
Videces po zavrsetku sezone.
Ja sam bio u pregovorima za neki dvoredni prosle god ali nesto nije bilo ok pa smo odustali i uzeli jednorednog Zvegera.


Послато са SM-G970F помоћу Тапатока
 
Ljudi imam problem.Kupio sam ovu konzervu pre nedelju dana i evo vec 6 dana se mucim sa njim i ne znam u cemu je problem.Nece da baca na lulu nikako!Zamenio sam kajseve,stavio nove,lula je bila malo iskrivljena lepo je zavario i ispravio.Sve izgleda lepo,masu sece veoma lepo ali nece da izbacuje kako treba i bog.Probao sam da skratim lulu,izbacim srednji deo,bolje je ali opet isto ovako razbacuje.Kombajn radi na 1000 obrtaja,pokusao sam da ga kacim napred i uzeo obrtomer ide i do 1200 obrtaja.Aj reko mozda nesto ne radi kako treba pa sam ga kacio i pozadi (fabricki ima 1000 i 540 obtraja). Isti djavo i napred i pozadi.Nakokam na 2000 obrtaja motora idem prvom brzinom i opet isto.A motor 150ks nema gram dima ne oseca ga moze 4 vrste ovakve da sece......
Stvarno vise nemam ideja sta bih mogao da cackam, ima li neko ideju sta bi moglo biti.

 
Kako izgledaju lopatice na turbinama za izbacivanje mase, kako je to rjeseno na tom silokombajnu,da nema kakve mehanicke prepreke?
Probaj bez cijevi ubaciti snop kukuruza pa da vidis sta se dogadja

Послато са SM-A202F помоћу Тапатока
 
Probao sam i bez cevi,ili samo sa prvom cevi.Nema prepreke na lopaticama,sve je kako treba.Gura on masu ali nema snagu da napravi mlaz nego samo vrlja ovako svuda redom.
 
Evo jos jednog snimka gde sam probao samo sa prvom lulom.Cim stavim nastavak opet nema snage skroz,bolje je nego kad ima sva tri dela ali opet kilavi i prosipa.
 
Ne bih znao, jedino da se slucajno ne poklapaju dobro nastavci cijevi pa se lomi mlaz kad ide kroz cijev
Ima li pomaka od prve probe do sad, ima li hrdje u unutrasnjosti cijevi

Послато са SM-A202F помоћу Тапатока
 
Lula nije zardjala,kada sam je skinuo ocistio sam je skroz i glatka je.Izsilirao sam ovako 6 redova po 40m tako da i ako je bila malo zardjala to se ocistilo.

Nastavci cevi se poklapaju 1/1,mislim ne moze se ni namestiti ako se ne poklapaju.Skroz lako udju jedan u drugi.

Sto se tice uvlacenja vazduha ima resetka iza nozeva (strana do traktora) ona je ok i nije zapusena.Ne vidim da tu ima neki problem.Sto se tice limova takodje je sve ok sve sam proverio i dotegao ako je neki bio malo labaviji,bila je jedna rupica od korozije kao kokosije jaje ali i nju sam zavario.Nigde ne duva i ne gubi vazduh......
 
I tu ima istine,ali ja ne znam kada ce se osusiti stabljika.Kisa pada na svaka 2-3 dana po 15-20 litara. Kukuruzu stabljika zelena ko da je maj,a klip vec presao u vostanu zrelost.Uopste se ne gadjaju zrelost klipa i stabljike za silazu.
 
Resio sam problem pa da raportiram, mozda nekad nekome pomogne. Tanjirastim oprugama se prilazi sa prednje strane osovine, nalaze se u cauri koja se naslanja na srce diska i potiskuju ga unazad. Napred ih drzi seger a podloska koja se nize posle poslednje opruge se naslanja na unutrašnju kosuljicu lezaja 6307, njega takodje drzi seger i to je to.
Disk klizi po osovini(osovina je sa kajlom) napred ga gura navojni mehanizam a nazad ga vracaju opruge. Kod mene je sve to bilo zabetoniralo. Sada je razradjenk i radi kako treba.
8efa56f3599c3bc6e5634ddb5d2b5b38.jpg
df7819b7eb0385f0098e9e349b3427a0.jpg
9e1009369bde98a7b5670e48bc0aaa5c.jpg


Poslato sa MAR-LX1A pomoću Tapatoka
 
Nazad
Vrh