Silokombajn

Razmaka ima svakakvog, 10-15-20cm, kako gdje, sijano je oltovom mehaničkom ::lose:: a kad se sijalo žurilo se..
Ovdje sam išao 3 spora, a ono što sam radio uslužno išlo je 4-ta spora bio lošiji. A brže od 4-te taman da je kukuruz do koljena nemože se ić, jer nestigne nož odsjecat nego iščupa poneki i van iz zemlje..
 
Rodja je napisao(la):
I ja imam MB200 79-o godiste.to je prava ala za siliranje.kod mene je nekih 5 godina i ja sam prezadovoljan.trava mu ne smeta kao potingeru i lifamu.558 peva sa njim.samo gas i polako! :ppozdrav: :cao:
u kom smislu potingeru smeta trava pa nikad mengele neće raditi kao potinger kolega je kod mene kupio potinger a mengele mu stoji kaže da su nebo i zemlja što i ja potvrđujem
 
Kolika vam je potrosnja u siliranju, ja to ne radim a kum mi kaze 50 litara po KJ, nesto mi to previse .
 
todor je napisao(la):
Rodja je napisao(la):
I ja imam MB200 79-o godiste.to je prava ala za siliranje.kod mene je nekih 5 godina i ja sam prezadovoljan.trava mu ne smeta kao potingeru i lifamu.558 peva sa njim.samo gas i polako! :ppozdrav: :cao:
u kom smislu potingeru smeta trava pa nikad mengele neće raditi kao potinger kolega je kod mene kupio potinger a mengele mu stoji kaže da su nebo i zemlja što i ja potvrđujem
Kod mene u selu i okolini od 50 potingera 10 radi kako treba ,ostali se zale.prvi put cujem da neko moze protivureciti mengele.no ne bitno je.ja neznam sta je problem-da li ljudi ne nasteluju dobro ili se u opste i ne trude -tako je.ja pricam konkretno o jednorednom silokombajnu.znam i potingere koji i rade perfekt(malo ih je).kod nas se ovde dosta hvale i kronovi jednoredni(sto kukuruz uvlaci na secku sa zadnje strane)-inace potrosnja je oko 50 litara po hektaru! :cao: :ppozdrav:
 
On ima 560 sa lin pumpom i neki potinger, no gde nadje bas 50 ( litara po katestarskom jutru ) to mi ne ide u glavu :nono:
 
Jedan moj prijatelj je radio dajcom 90 ks i trosio 70 lit po jutru :haha:!!! Za neverovati. Inace da napomenem da je traktor jednom nogom u grobu, a mozda je u medjuvremenu i umro :sta:.
 
Ovisi o kukuruzu, ja sam negdje trošio i 25, a negdje 35 s Z 7211, ursus 360 je oko 30-35l na jutro prosiječan kukuruz..

Realnije je govoriti npr, 10,20 prikolica (određene veličine) toliko goriva.
 
pozdrav svima,novi sam ovdje pa ako sta zabrljam oprostite.
kupio sam silo kombajn class jaguar 30 i nisam ga jos probao pa me interesuje imali ko iskustva sa ovim silo kombajnom
do sada sam imao pttinger max 2 i sve mu je bilo ok samo sto mu uvlacenje kukuruza zeza,nakupi cesto vise komada pa moras stati vaditi kukuruz jer nece da proguta...muka !!
inace sam ga vozio sa zetorom 5211 prvom brzom
 
edink kakav je to kukuruz kad ideš prvom brzom ja imam isto mex 2 s pa imt 567 ima 1 sporom da se muči a to da ti nakupi sve zavisi od kukuruza ako je mali i meni se nakupi ali ako je dobar i gust samo gas
 
kod mene je uvijek kukuruz 640 ali sijan na 23 cm, kada uzima kako treba nikakvih problema nemam,nestvara veliko opteracanje na traktor mada je gas do kraja uvijek,
mozda su kod mene potroseni zubi na onim lezecim valjcima sto uvalce,ali to mi je sada nebitno jer kupio sam klasov,malo sam ga probao mozda 5 metara i pukao mi je kardan jer je bio los a kombajn je uzimao kukuruz kao lud i po jedan-dva i isto sam isao 1 brzom
nego me interesuje imaju li oni kavih slabosti i nedostataka da to rijesim prije iduce sezone.pozzz
 
edink je napisao(la):
kod mene je uvijek kukuruz 640 ali sijan na 23 cm, kada uzima kako treba nikakvih problema nemam,nestvara veliko opteracanje na traktor mada je gas do kraja uvijek,
mozda su kod mene potroseni zubi na onim lezecim valjcima sto uvalce,ali to mi je sada nebitno jer kupio sam klasov,malo sam ga probao mozda 5 metara i pukao mi je kardan jer je bio los a kombajn je uzimao kukuruz kao lud i po jedan-dva i isto sam isao 1 brzom
nego me interesuje imaju li oni kavih slabosti i nedostataka da to rijesim prije iduce sezone.pozzz
ja imam potingera mex2s 2 god je kod mene i nisam imao problema ako ti treba original katalog za njega javi mi na pp pošto sam ga dobio tj kupio iz vaita
 
Ja i moj prijatelj smo imali problem sa nabavkom noza za siolo-kombajn PZ ZWEEGERS MH90S. Iskoristio bih priliku da se zahvalim "casnom" clanu panonstibu na svesrdnoj pomoci oko prevazilazenja tog problema (iako je imao velikih zdravstvenih problema). Nozevi su stigli i sutra ih montiramo. Izvinjenje ako je :off_topic:.
 
Imam Lifam silokombajn i nisam bas zadovoljan kako silira odnosno koliko krupno secka kukuruz ! ne znam dali ima neko stelovanje kako bi sitnije seckao ili jednostavno ne moze da uradi bolje??Neko od vas sigurno ima LIFAMOV silokombajn pa me zanima dali ima nekih podesavanja oko nacina na koji radi! ako nema nikakvo stelovanje prodacu ga ali bi me zanimalo koji bih onda trebao da uzmem da bi resio svoj problem??
 
ja nemam lifamov, imam klasov, al po nekoj logici dve stvari uticu na sitnjenje - ostrina noza i broj obrtaja

kad si zadnji put ostrio noz i na koliko obrataja ga teras?
 
kombajner je napisao(la):
Imam Lifam silokombajn i nisam bas zadovoljan kako silira odnosno koliko krupno secka kukuruz ! ne znam dali ima neko stelovanje kako bi sitnije seckao ili jednostavno ne moze da uradi bolje??Neko od vas sigurno ima LIFAMOV silokombajn pa me zanima dali ima nekih podesavanja oko nacina na koji radi! ako nema nikakvo stelovanje prodacu ga ali bi me zanimalo koji bih onda trebao da uzmem da bi resio svoj problem??



sa koliko nozeva radis u kakom stanju tije kontra nož?
 
@cika_jova terao ga dajc na 1800 brtaja!! a nozevi naostrili smo kontra kardanom sa njegovim mehanizmom sto ima za ostrenje sada pre nego sto smo krenuli da secemo silazu!

@Milos bota on je kupljen nov i nije niti skinuto niti stavljeno nozeva na njemu i ne znam kakav je kontra noz! i kako se on ostri ?? posto smo mi ostrili samo sa njegovim kontra okretanjem kako sam rekao i cika jovi!
 
ako je kukuruz zreliji hoce da oni listovi - komusine ostanu ne iseceni

koliko je taj kombajn radio mozda se noz slizao od ostrenja pa ima veci zazor i masa prolazi i noz je ne dohvata
 
Nazad
Vrh