Setvospremači

Koji spremac predlazete za 105ks? teren je veoma brdovit a zemlja je srednje teska- teska... :)
Nista preko 3,7... treba ti brzina uzbrdo,a ne samo da se poznaju tragovi od moticica... Razmisli o nekoj poluteskoj ili teskoj drljaci(samo moje misljenje) imamo slican teren ,mozda je tvoja zemlja teza .

Послато са Tab2A7-10F
 
Imam ja Lemken od 2,6 m...
Ako je lose zaorana kukuruzovina, hoce da gusi... Ali kad je solidno oranje, extra odradi posao.

Послато са GT-S5570 користећи Тапаток 2
 
40 opruga ima. Prva prohod prva, drugi prohod drugom.
A imam parcela gde je i jedan prohod dovoljan da spremi za setvu.
Послато са GT-S5570 користећи Тапаток 2
 
Ovaj ima 45 opruga, na 3,6m.
I opruge su malo vece, tj. srednje.
Cekamo se jos ove, pa cemo videti, mozda se ponovim.
 
Ako mislis da ores sa plugom bez pretpluznjaka kukuruzovinu ili jos gore da gruberises i tanjiras pa u prolece sa ovim germinatorom da radis, mozes komotno da zaboravis na to! FOP (licenca Kongskilde) germinator zagusi dok si rekao keks ako ima bilo kakvog stareza na njivi.
 
Kukuruziste koja su mi ostala za prolece, sva tanjirana.
Strnjistu je takodje tanjirano, ono sto ce se gruber raditi, to je vec dva pita tanjirano.
Tako da nece gusiti sigurno.
Radio sam do sada sa klasicnim spremacima, nije bilo gusenja.
Verovatno nece ni ovaj. Posto je sve vec tanjirano.
 
Klasični setvospremač ima duže opruge i razmak od 10 cm između radnih tela dok ovaj ima razmak od 5 cm i duplo kraće opruge.
 
Imam ja ovakav germinator,drugi proizvodjac, odlicno radi i ravnja extra zemlju. Ima jedan problem,kada se zemlja brzo susi ..ne moze da uradi posao kao kada je zemlja vlaznija..imas snimak na you tube.


Послато са Tab2A7-10F
 
Jedan deo cu gruberisati, strnjiste, ne kukuruziste.
Koje je tanjirano dva puta. I kada prodaje gruber, na prolece nece biti nicega.
A i jos uvek se dogovoramo oko cene.
Ako si ti upravu, odradi ce sezonu dve i ide u oglase.:osmeh:
 
Nazad
Vrh