Setvospremači

E moj je jako sličan možda malo veći , mislim da je Rau jer je neka trgovačka naljepnica prelijepljena kad uzet polovan , uglavnom sve preporuke za ovakav tip . Jedino nije za zatvaranje baš neravnog oranja ili teške zemlje dok se ne preradi . Isto nije ni za neorano , za to imam jedan drugi on može i u beton , snjim radim pripremu za šenicu u paljenu kukuruzovinu bez oranja i tanjiranja.

:sta: To je onda vise gruber, nego setvospremac, kad moze da se izbori sa zetvenim ostacima.
 
Ja sam mislio da je germinator spremač sa trećim valjkom skroz naprijed.

(Spremač će solidno uraditi pripremu u paljenom kukuruzu , soji i sl samo treba da je jak , da se ne vozi brzo , ne skreće i da vozač nije žaobitan . Više mi se svidja od tanjirače.)
 
Ovo jeste jedna vrsta germinatora.Ima germinatorske opruge, radni organi su na manjem razmaku jedan od drugor, ram je obešen na lance.Postoje razne kombinacije ovih mašina: valjak napred, daska nazad i obrnuto još neki uredjaji koji obavljaju sitnjene i sabijanje zemljišta i koristi se u predsetvenoj pripremi.Nije zahvalan za traktoristu ako radi u zemljištu sa mnogo biljnih ostataka jer traktorista dobije upalu mišića od izlazaka i ulaska u traktor jer mora često da se čisti.
 
Isto ako se mora spremati neorano u proljeće iz nekog razloga , jak spremač zakon . (možda gruber da je bolji toga nemamo baš) . Ako ima korova total pa kad izgori , sjetvospremač sahraniš duboko i ne okreći se sine.
 
Ovo na slici je germinator,a ne spremac.

Nidžo, na guglu kad ukucam germinator uglavnom pokazuje ovake slike većih ili manjih zahvata
germinatorb.jpg
[/IMG]

Malo mi je nejasno jer i ja imam "spremač" sa malim S oprugama i visi na lancima dok ovi takozvani germinatori "vise" na krutim klatećim vezama !? Nadam se da shvataš šta sam hteo reći?
Kod nas ima firma koja proizvodi(da je ne reklamiram) prskalice i setvospremače.......Znači ta firma isti taj "proizvod" (kao moj) deklariše kao setvospremač!!! I naravno onda mi se pohvalimo na forumu kako smo kupili setvospremač(po deklaraciji proizvođača) a naše kolege nas ubede da je ipak to germinator.
Verovao ili ne ja sad ne znam kome da verujem ? Tebi ili proizvođaču koji to deklariše kao setvospremač?:sta:

OK, Panonstib je delimično razjasnio:ppozdrav:
 
Znam da sam prozvan.Bitno je da nije kruto vezan za ram kao kod setvospremača i da su kratke opruge i to ravne, a ima raznih modela u zavisnosti od proizvodjača.Kako ga naši proizvodjači nazivaju to je njihov problem jer oni još nisu se ni dogovorili šta je podrivač, a šta razrivač.
 
Znam da sam prozvan.Bitno je da nije kruto vezan za ram kao kod setvospremača i da su kratke opruge i to ravne, a ima raznih modela u zavisnosti od proizvodjača.Kako ga naši proizvodjači nazivaju to je njihov problem jer oni još nisu se ni dogovorili šta je podrivač, a šta razrivač.

Nikog ja ne prozivam niti imam takve namere a najmanje vas ! Prošla je era crno-belo pa sam samo hteo da mi neko pojasni tj; da me uputi u koju boju duge da gledam jer i tih priključnih mašina danas ima različitih a skoro istih kao i spektar boja te iste duge :ppozdrav:
 
Kako ovaj Kongkilde sa slike sto je okacio @Kameni ima ODLICNU sasiju. Ovako nesto treba da naprave nasi privatnici. Cela sasija se oslanja na valjke i ima jako dobar pritisak. Ovako nesto vredi kupiti.
 
Jebes masinu koja radi i koje je marke bio spremac,drljaca,tanjiraca ,germinator!BITNO JE NAPRAVITI SETVENI SLOJ koji ce dati rezultat jednakog nicanja!Kao sto nije ni presudan ROK setve nego uslovi i priprema,sad mi izmisljamo toplu vodu...
 
Ипак је битан рок сетве. Као и дубина сетве, температура земљишта и ваздуха, влага, квалитет постељице и покривача семена ... и још неколико ''ствари''.
Зар није ''germinator'' и сетвоспремач оруђе које служи за припрему земљишта за квалитетну сетву?
 
Narucio danas dva petopoljna i dva dvopoljna rotora od flaha tako da cu na spremac imt 3.60 staviti prvi red rotora od flaha a drugi od zice.Lezajevi sa kucistem i poklopcom 360 din kom
 
Nazad
Vrh