Setva lucerke

Mi u subotu posijali lucerku na pola hektra, količina sjemena 12kg i 200kg npk 9*15*15 još samo joj hvali:kisa:
 
I ja sam posejao i izvaljao u proslu sredu palo je ovo malo kise al ne znam dal je dovoljno.. Videcemo kakava ce ispasti..
 
Danas posejano 1,5 kj. Potrošeno 24 kg semena.
to ti je velika kolicina semena lucerke, pogledaj dole knjiga je KRMNO BILJE Borivoje Miskovic i veruj da je tako ja licno isprobao i detelina je boli glava cak su mi se i komsije smejale kad sam rekao sa koliko cu posejati a posle kad su videli kakva je sramota ih bilo zaobilazili su me u sirokom luku

o6f9yt.jpg


2u9j3ep.jpg

neznam da li se vidi text ali gornja slika je kako izgleda u optimalnom sklopu koren lucerke a dole slika kad se seje pregusto

243jnlh.jpg
 
Pre neki dan na malo manje od lanca posejana lucerka potroseno oko 10-11 kg novosadskog semena banat ja mislim da je to dosta optimalna gustina..
 
a kad sam ja rekao da je 15 kg po hektaru maksimum ispadalo je da ja lupam bez veze.

---------- Poruka napisana u 21:31 ---------- Prethodna poruka je at 21:29 ----------

znači ako je optimalni sklop 12 kg onda je 15 kg sa svim rezervama i više nego dovoljna
 
Drustvo, interesuje me koliko niske temperature moze podneti tek nikla lucerka? Nikla je oko 80%, ali se plasim najavljenog mraza za utorak. U slucaju mraza, koliku stetu joj moze naneti? Sem orosavanja vodom, ne znam kako bih je drugacije zastitio:sta:
 
Jaooo ljudi a ja se jedim danas ceo dan oce preziveti,lepo je nikla kao cetka ma lepo za videti i reko ako je opali mraz ujtru samo spremac i setva kukuruza il soje::novac::znaci pregurace ovih -2 - 3
 
kakava ce biti detelina.ako se u njivi koja nije radjena 4 godine,a ima pcesku travu oprska ,i izore 3 puta, dali ce tu *biti dobro .ili da je razradim jednu sezonu pa onda?
 
ma ulaufaj ti nju pa da bude sigurno

---------- Poruka napisana u 20:23 ---------- Prethodna poruka je at 20:22 ----------

a kakva je to "pceska trava"?
 
jel neko sijao ili planira da sije lucerku ovih dana.ako padne kiša danas ili sutra ja bi rizikovao i probao posijati još 2-3 jutra
 
Видим да ова тема спава пуних 8 година па ајд да је пробудим.Занима ме јел неко сијао луцерку са овом или сличном сијачицом и колико сјемена треба када се на овакав начин сије ?

 
Nazad
Vrh