Setva Kukuruza 2015.

Ja planiram bar 2x25 dole na kolevku onu i AKO uspem dodao bih jos 1-2 da se zaokruzi na 100. Jesi razmisljao o polugama od 540-549 ? Jedan je preuredio od 558.
 
14ceal3.jpg
 
Nije tu samo potrosnja presudna...nemam hidraulicne markere,iz kabine nemogu da dohvatim rucku,pa moraam na svakom okretanju izlaziti iz kabine...
 
Neznam zašto dižeš markir, on crta po tragu tako da nemože da ostavi velik trag a i da ostavi svakako špartaš, spustiš oba i piči, samo gubiš vreme i lomiš kičmu.

Bogme dobro taj ručka.
 
I ja pustim oba markera dole, kad sejem pod jednu stranu, jer kao sto kaze Sale drugi marker ide po tragu tocka!

@mirmag
Na koliko obrtaja motora si sejao sa Dajcom?
 
Ja sam merio pre par dana ferdzom i 4 reda ukupno 8.5kj u 5 njiva i od toga su 2 bile krace od 150m sa vozanjima po ataru je stalo okruglo 20l.
 
tako sam i ja neki dan sijao sa 820 1200-1300 obrtaja motora i 550-600 o/kardana 7,5 km/h i bolje mi nego sa ursusom
 
Kod nas kolko znam vecina seje drugom brzohodnom naravno kod imt-a,danas spremao neku njivu,isao sam oko 16km/h,par njiva od mene ne puno sporije neki sa imt seje :osmeh:,gledam i neverujem.Vise on prasio sejalicom nego ja spremacem haha.
 
Nazad
Vrh