Setva Kukuruza 2015.

R

rad78

Guest
Pomagao rođaku danas u setvi na kraju nas uhvatio mrak i otišla zadnja guma

R

rad78

Guest
Današnji posao kod rođaka na njivi

Poslednja izmena:

mirmag

Član
Učlanjen(a)
29 Jul 2009
Poruka
3.927
Ovo je bilo zbog defekta na ferdzi....620 kg i pune kutije semena svaka po 35 kg,prouzrokovalo lom poluge.Cale zamernio polugu i od srede opet ferdza u igri...Ovo je bespotrebno rasipanje goriva sa Dajcom...Od kada je stigla sejalica i prskalica ovo je treci lom poluga.

pankin

Član
Učlanjen(a)
22 Feb 2011
Poruka
3.023
Ovo je bilo zbog defekta na ferdzi....620 kg i pune kutije semena svaka po 35 kg,prouzrokovalo lom poluge.Cale zamernio polugu i od srede opet ferdza u igri...Ovo je bespotrebno rasipanje goriva sa Dajcom...Od kada je stigla sejalica i prskalica ovo je treci lom poluga.
I meni se juče smotala poluga na ursusu sad će da dobije par poluga od torpeda 90 pa nek ih mota ako može

Tomo VS

Novajlija
Učlanjen(a)
30 Nov 2011
Poruka
3.098
Probaj naci poluge od 542 i nabudzi mu ih i vise nema pucanja sem truba!:osmeh:

- - - - - - - - - -

Ovo nema nikakve veze sa nama koji ovde diskutujemo , al praznik je pa malo za opuštanje :

[video]https://youtu.be/A8yb34mSLY0[/video]
Ovo je za nas svemirska tehnologija ali lepo za videti i za mastanje!

North ARMY

Super Moderator
Urednik
Učlanjen(a)
14 Okt 2008
Poruka
23.268
Juce sam oborio moj rekord posejao sam 18kj kukuruza,na njivi sam bio u 7,zadnji sam zavrsio pod svetlima oko 9,ukupno 8 njiva je bilo sa vozanjima po ataru,sipanjem goriva i defektom koji je oduzeo 2-2,5 sata. Jednostavno nije bio moj dan,sve islo kao uz onu stvar.

- - - - - - - - - -

Imenjace i ja sam imao juce taj defekt,kako se pumpa ponasa i koliko si tegova stavio napred? Juce sam se nagledao neba iz kabine,sad je u planu nabudziti 2x25kg napred zasarafiti dole za kolevku.

pankin

Član
Učlanjen(a)
22 Feb 2011
Poruka
3.023
Koju sejalicu nosis sa ursuzom ,4 ili 6 redi ?
Mali je ursus 335 i nosio je 4 reda i nebi se poluga savila da već nije bila motana probao da prebacim stari silokombajn i teret bio na jednoj strani a on težak ko sam đavo i smota je ko kiflu .ja sam je ispravio ali to više nije to

mirmag

Član
Učlanjen(a)
29 Jul 2009
Poruka
3.927
Juce sam oborio moj rekord posejao sam 18kj kukuruza,na njivi sam bio u 7,zadnji sam zavrsio pod svetlima oko 9,ukupno 8 njiva je bilo sa vozanjima po ataru,sipanjem goriva i defektom koji je oduzeo 2-2,5 sata. Jednostavno nije bio moj dan,sve islo kao uz onu stvar.

- - - - - - - - - -

Imenjace i ja sam imao juce taj defekt,kako se pumpa ponasa i koliko si tegova stavio napred? Juce sam se nagledao neba iz kabine,sad je u planu nabudziti 2x25kg napred zasarafiti dole za kolevku.
Pumpa cekica sve u 16.Ima neku navarenu budzotinu od 30-ak kila nakacenu na poteznicu,ali to ni priblizno nije dovoljno.

Vrh