Setva Kukuruza 2015.

Pomagao rođaku danas u setvi na kraju nas uhvatio mrak i otišla zadnja guma
 
Današnji posao kod rođaka na njivi
img0109.jpg
img0108.jpg
 
Poslednja izmena:
Ovo je bilo zbog defekta na ferdzi....620 kg i pune kutije semena svaka po 35 kg,prouzrokovalo lom poluge.Cale zamernio polugu i od srede opet ferdza u igri...Ovo je bespotrebno rasipanje goriva sa Dajcom...Od kada je stigla sejalica i prskalica ovo je treci lom poluga.
 
Ovo je bilo zbog defekta na ferdzi....620 kg i pune kutije semena svaka po 35 kg,prouzrokovalo lom poluge.Cale zamernio polugu i od srede opet ferdza u igri...Ovo je bespotrebno rasipanje goriva sa Dajcom...Od kada je stigla sejalica i prskalica ovo je treci lom poluga.
I meni se juče smotala poluga na ursusu sad će da dobije par poluga od torpeda 90 pa nek ih mota ako može
 
Ovo je bilo zbog defekta na ferdzi....620 kg i pune kutije semena svaka po 35 kg,prouzrokovalo lom poluge.Cale zamernio polugu i od srede opet ferdza u igri...Ovo je bespotrebno rasipanje goriva sa Dajcom...Od kada je stigla sejalica i prskalica ovo je treci lom poluga.
Probaj naci poluge od 542 i nabudzi mu ih i vise nema pucanja sem truba!:osmeh:

- - - - - - - - - -

Ovo nema nikakve veze sa nama koji ovde diskutujemo , al praznik je pa malo za opuštanje :

[video]https://youtu.be/A8yb34mSLY0[/video]
Ovo je za nas svemirska tehnologija ali lepo za videti i za mastanje!
 
Juce sam oborio moj rekord posejao sam 18kj kukuruza,na njivi sam bio u 7,zadnji sam zavrsio pod svetlima oko 9,ukupno 8 njiva je bilo sa vozanjima po ataru,sipanjem goriva i defektom koji je oduzeo 2-2,5 sata. Jednostavno nije bio moj dan,sve islo kao uz onu stvar.

- - - - - - - - - -

Imenjace i ja sam imao juce taj defekt,kako se pumpa ponasa i koliko si tegova stavio napred? Juce sam se nagledao neba iz kabine,sad je u planu nabudziti 2x25kg napred zasarafiti dole za kolevku.
 
Koju sejalicu nosis sa ursuzom ,4 ili 6 redi ?
Mali je ursus 335 i nosio je 4 reda i nebi se poluga savila da već nije bila motana probao da prebacim stari silokombajn i teret bio na jednoj strani a on težak ko sam đavo i smota je ko kiflu .ja sam je ispravio ali to više nije to
 
Juce sam oborio moj rekord posejao sam 18kj kukuruza,na njivi sam bio u 7,zadnji sam zavrsio pod svetlima oko 9,ukupno 8 njiva je bilo sa vozanjima po ataru,sipanjem goriva i defektom koji je oduzeo 2-2,5 sata. Jednostavno nije bio moj dan,sve islo kao uz onu stvar.

- - - - - - - - - -

Imenjace i ja sam imao juce taj defekt,kako se pumpa ponasa i koliko si tegova stavio napred? Juce sam se nagledao neba iz kabine,sad je u planu nabudziti 2x25kg napred zasarafiti dole za kolevku.

Pumpa cekica sve u 16.Ima neku navarenu budzotinu od 30-ak kila nakacenu na poteznicu,ali to ni priblizno nije dovoljno.
 
Nazad
Vrh