Setva Kukuruza 2015.

Ako tebi markir ide po sredini ili izmedju dva reda onda mogu da zamislim koliko su ispravljeni kad ti nabacuju na red........verovatno kao i kod NA,kod mene nista nenabacuje od kako znam za sebe........
Ispravljeni su skoro do kraja,mozda cu postaviti sliku sutra sa setve,ostaje svega par cm trag iza markera.Ma i nije to tako strasno,tj to malo zemlje sto ponekad nabacuje je veoma tanak sloj,posto je tocak tu prosao marker ne ide u zemlju tako lako.Ja sam samo pitao,zanimalo me kako je kod drugih sa oba spustena markera,i da imam mogucnost prebacivanja markira pomocu rucice,ne bih to koristio jer mislim da iz rusa bi bilo dosta tesko to dohvatiti.
 
Evo bez markira,a bilo je i sa gazdom na uvratinama kad pada kisa a treba da se zavrsi njiva ili sa gazdom i lampom na kraju kad treba nocu pravac hvatati.
111829031020653352628737.jpg
 
Sa oba spustena markira i nije bitno dal se vidi markir ili ne,samo pratis ovaj sto ide po tragu od traktora :),
 
Ево и од мене која слика из овогодишње сетве:
img20150416142456.jpg

Овог пута комбинација ТД90+Лара:
img20150420145357.jpg

Први пут без усмеривача семена, за сада добар распоред на изглед, боље ће се видети када изађе на површину:
img20150417171407.jpg

И мали коментар на причу са маркирима и сетви са оба пуштена. Да ли ће "чепати" ред зависи и од ширине предњих точкова, идеално је 140цм, све преко тога значи да је маркир ближи реду и не треба да чуди ако негде мало загрће.
 
ja nisam bio danas,samo u petak,subotu i juce traktor je non stop u poonu,samo se menjaju vozaci...druar je picanio sejalicu do detalja pa se oduzilo,sad se traktor ne asi od petka...
 
Ovako, jučer sam uzorao nekoliko parcela koje nisu možda i 20 godina orane, e sada me zanima koje bi djubrivo trebao baciti i koliko po hektaru? Planiram saditi silažni kukuruz...
 
Kod nas je 4000 ili 40e po ha. Samo sto ja ne radim usluge. Jedva svoje postizem. A da sejem drugima pa posle sebi, ne pada mi napamet.
 
Nazad
Vrh