Setva Kukuruza 2015.

I ja ću imati nazimu 3 kom hidroprebacivača.... ali ću praviti markere sa dvoradnim cilindrima,pa svaki može biti i spušten i podignut :osmeh:
 
Ja koliko znam oduvek sejem sa oba spustena, a i tata isto tako radi. Doduse i nema prebacivaca na mojoj Beckerici:osmeh:. Znaci, kad udjem u njivu spustim jedan, uradim uvratine i posle spustim drugi i samo pici do ne crkne nesto na sejalici. Markiri i onako idu po tragu tockova. Jedino me zezaju bandere kojih je pun k...c po njivama, pa mora da se izadje i podigne skroz na skroz.
Kod nas su jos i male parcele, pa ne znam kako nekim nedopi..i da se stalno okrecu i prebacuju markir.:ppozdrav:
 
Kad sejete sa oba spustena markira,jel nemate problema sa nagrtanjem posejane kulture ,tj taj red do markera ?
 
Tako je,ali iako markir ide po tragu od tocka,kod mene iako su markiri dosta ispravljeni,on nabacuje zemlju skoro do samog reda,ponekad i na red,zagrce ga ::lose::.

Ako tebi markir ide po sredini ili izmedju dva reda onda mogu da zamislim koliko su ispravljeni kad ti nabacuju na red........verovatno kao i kod NA,kod mene nista nenabacuje od kako znam za sebe........

- - - - - - - - - -

Ne zaboravite da su u Šidu specijalni markeri konstruisani za njihov tip zemljišta.

Dal znas kako se na bosanskom kaze "bonasera"................:osmeh:
 
Nazad
Vrh