Sejalice za pšenicu.Opšta tema.

Ja imam hms i bolja je od svih pomenutih sejalica,garantujem
 
Po svemu,od diskova,do nagaznih tockova,ostavljanja stalnih tragova,stelovanja. Jednino sto zameram je farba al jeb.ga koliko para toliko muzike. Sejao sam sa njom,psenicu,grahoricu,uljanu repicu i ove godine travu obicnu 107 ha. Za dve godine sam posejao oko 250 ha bez ijednog kvar,,jos sto zameram hms je losa servisna sluzba
 
Nove nisam video,prosle godine drug sejao sa Gaspardom repicu ja sa mojom,50,% bolje nicanje sam imao ja,e sad ima tu i do obrade tj pripreme zemlje
 
Ovakva je
2bedc3d3ff0309a9b26e5e64206148b5.jpg


Послато са SM-A705FN помоћу Тапатока
 
Ova nova ima instalaciju,ja nisam imao pa sam je sam ugradio,po ovim slikama su iste sejalice,u selu ima jedna sakalak nije ni blizu ovih dvema.Aj da vi prodjete i dobije te sejalice ,pa da razmenjujemo iskustva
 
Proci ćete svi, ako ste uredno izmirili sve poreze i doprinose, kao i ako ste spremili potpunu dokumentaciju, jer mali broj gazdinstva može uopšte podneti za mlade zbog uslova da gazdinstvo osnovano nakon 1.01.2018.
 
Optimizma nikad dosta, kao sto kaze kolega mali broj moze da konkurise i ako nisu neke prevelike sume, moze se dobiti bez bilo kakvih muljanja i petljancija. Srecno svim clanovima koju su konkurisali, pazite samo na rokove i na nasu postu da nesto ne zajebu, mi kad smo nosili dobili smo preporuku da licno odnesemo u ministarstvo.

Послато са SM-A310F помоћу Тапатока
 
Kod nas u selo je došla jedna irtem od 4 metra kod jednog velikog gazde. Kaže da je kalibrisanje slaba tačka. Oni je nameste na 130 kg po jutru a ona negde baci 120 a negde 150...
 
Za Irtem 3m okrenem 10 kruga, izmerim vagom u gr i to pomnozim sa 147,5 za hektar. Problem je sto su one posude male pa da se ne prepune i da mi ne ispada kad ih skidam zato samo 10 kruga. Desava se i da kada prvi put merim ili posle duzeg stajanja pokaze manje pa posle 20ak ari premerim i uvek smanjujem. Verovatno dok se one plastike uglacaju malo...

Sent from my SM-G900F using Tapatalk
 
Ja imam Irtem 3 m, sejalica je odradila trecu sezonu, dobila je lufta u onom nosacima diska i tocka sto sam reklamiro i poslali mi nove caure i koji lezaj sam samo podmazao na onim nagaznim tockovimajer je bio suv.Kolicinu semena koju zadam seje veoma precizno sejao sam i uljanu repicu ,proso,mak,lucerku,faciliju i seje kad se kalibrira veoma precizno. Sejalica ima i podeljen sanduk na pola jer ima i uredjaj za bacanje dubriva sto se pokazalo odlicno,.
 
Nazad
Vrh