Sejalice za pšenicu.Opšta tema.

Odg: Sejalica za žito

Za tako malo para idu. Onda mi je sve jasno, a jos i kad ih niko nece :nono:
 
Odg: Sejalica za žito

Najveca fora je sto te velike Tive dobro seju. Kod nas taj sto seje sa njom poseje godisnje 100-150kj obicno na jednom gruberisano sojiste ili posle nekog povrca. Uglavnom ima dobre prinose. Jedne godine sam vozio drugarovu prinovu kombajn bas kod tog coveka u njivi i video sam da nema neke razlike u odnosu na usev koji je sejan npr. Amazone sejalicom.
 
Odg: Sejalica za žito

Nema nikakve veze sa kojom sejalicom je sejano.Neko seje rasipačem pa bude odlično,sve zavisi od godine i agrotehnike.Ja bi ipak najpre Olt Sigmu pohvalio zbog diskova i nagaznih točkova ali im je potrebna lafeta da bi se transportovale od parcele do parcele a to retko ko ima mada mogu da im se dograde točkovi pa da se vuku bez problema.
 
Odg: Sejalica za žito

Ako mogu ja da odgovorim.
Gospodine Bubu da OLT sejačica sa velikim pogonskim točkovima je SA ili alfa, a sigma se radila kao vučena od 4 metra radnog zahvata a radila se i sa 20 ulagača kao nošena.Mislim da se sada proizvodi samo kao nošena.
2m5mj2t.jpg

Ovo je SIGMA nošena.
 
Odg: Sejalica za žito

Ima kod nas u selu jedna ta vucena sa metalnim tockovima sa diskosnim ulagacima. Video sam da kompet baterije spusta na hidrauliku preko jednog dvosmernog klipa ako se ne varam. Kada se spuste baterije, setveni aparat radi, kada su podignute moze da se vuce na tim tockovima sa iskljucenim setvenim aparatom sto vlasnik i radi sa njome.
 
Odg: Sejalica za žito

Ko nije sejao sa Tivom može samo lupati nebuloze.Veoma precizna sejalica sa odličnim ulaganjem u zemlju.Za mene ne može biti dobra sejalica ako već u startu nema dva diska za ulaganje semena.Radio sam sa novim ruskim sejalicama sa jednim diskom i :nono:,a da ne govorim o sejalici sa ulagačima bez diskova( amazone)::lose::.
 
Odg: Sejalica za žito

16m60s5.jpg
Ko jednom proba ovu sto neko kaze da sa ulagacima nije dobra taj ne kupuje nikad vise dikosnu imt masinu. Salu na stranu ljudi ima u mom selu 3 masine Amazon i samo ti ljudi seju drugina repicu i detelinu pa cak sam ja sejao ove godine i 6 hektara soje. Neko rece da kostaju mnogo nije tacno od 3 metra od 1800e do 2500e zavisno u kom su stanju. A od 2.5m moze da se nadje i od 1200e. Diskosni ulagaci jesu skuplji ali nemora da budu uvek bolji. Ako se lepo zemlja pripremi i obicni su dobri. Evo jos slika.
2whdyzm.jpg
 
Odg: Sejalica za žito

Sa mojom IMT-ovkom od 15 lula sam posejao najviše lucerišta ukupno gledano u ataru.Posejao sam par lanaca maka i onog sitnog čuda za pčele.
Što se preciznosti setve tiče ne bih sumljao u IMT sejalice.
 
Odg: Sejalica za žito

Diklofen: zatvoris ju skroz i usporis ju na najmanje i opet baci malo previse lucerne a o faceliji ne bi pricao, pogotovo ako se cista sije... ak ose pomjesa s pjeskom ili necim jos, onda moze, ali cisto sjeme facelije IMT to ne moze posijati u sjetvenoj normi, jedino u svaki drugi red, kao sto neki siju repicu.
 
Odg: Sejalica za žito

Ja sam sejao tri kilograma facelije po kj.Radila je svaka lula a seme je bilo izmešano sa kukuruznim grizom.Greške tu nije bilo sem što je gazda morao stojati nazad na sejalici i naguravati na rupe u košu.Što se lucerke tiče sejao sam od 5kg/kj do 20 kg/kj.Mak se takođe seje bez problema i veoma tačno.
 
Odg: Sejalica za žito

Za ta sitna semena je dobra IMT sejalica,ona sa okruglim plasticnim sandukom sto ima male tockove iza kao OLT,mislim da je to IMT radio licencu od kvederlanda i izbacio malu seriju,ja imam dve od 2,5 i 3m.
 
Odg: Sejalica za žito

Nove s varijatorom su isto dobre, ali ove "srednje serije" mislim da ne mogu sijati icega manje od 5-6kg po kj Kolega je sijao s 15-rednom kao mojom uljanu repicu, zatvorio ju dokle moze i svaki red i opet je bacala 8kg/ha, sto je oko 4.5kg/kj manje od toga nikako nije mogao dobiti

Sjetvena norma facelije je tu negdje koliko sam upoznat, ali ako je pomjesana facelija s necime, kao to kukuruzno brasno, onda vec i mozemo pricati o sjetvi facelije od 3kg/kj IMT sijacicom jer je ostatak "sjetvene norme" popunilo nesto drugo osim sjemena facelije.


Trebam sijati IMT sijacicom ovog proljeca lucernu i to znam da moze, jer se tu moze norma i nastimati, nije strasno. Takodjer bi trebao sijati nesto facelije, ali mislim da moja sijacica to nije u stanju, ali sakako cu probati mjesati sjeme s necim, jer cisto sjeme IMT sijacica nema sanse da posije.

Ili posuditi od susjeda OLT sijacicu sa spiralom za trave i posijati faceliju, kao covjek ;)



Bubu, amazone moze i manje od toga, ako ima sitne jezice na izbacivacima sjemena. Ona bez problema sije uljanu repicu i sve zie i nezive trave i travne smjese.
 
Odg: Sejalica za žito

izvini da te pitam i jam imam imt kao nova malo sejem sa njom i nisam zadovoljan ,pa hocu i ja da uzmem neku stranu slicnu ,kako ova radi kad u jesen ima malo grudve , jam mislio da uzmem lula disk a i ove imau unutara drugacije nego na imt , mislim na rotor de izbacuje zrna
 
Odg: Sejalica za žito

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=8a2p46ICpDE[/youtube]
Gde smo mi a gde je evropa :haha:
Pazite patente jos pre 50 godina!
Amazone po meni nema konkurencije!
 
Nazad
Vrh