Sejalice za pšenicu.Opšta tema.

Jel ima neko iskustva sa turskom sejalicom za psenicu?Konkretno sejalica marke Sakalak tip Yasar.Planiram da kupim cena od 3m je oko 7000e
 
Sejali su jesenas kod mene sa gaspardo sejalicama. Kazu za direktnu setvu. I odustali. Vlazna zemlja lepila i gurala masu. Odustali od nje uzeli klasicnu sa roto drljacom.
Mrksic u Itebeju ima dve takve od 6m. Svake jeseni te nagazne tockove pored diska donosi na gumiranje. Kaze cim je malo ostecen taj gazeci sloj i zemlja vlazna. Lepi se zemlj po njima i podize se baterija. U suvom verujem da radi savrseno.
 
A sto ne pogledas u agrodivo, kratku tanjiracu sa hidroliftom?
Mislim da to dobra stvar. Ima je jedan kod nas, seje direktno na suncokretiste. Odlicno nicanje ima. Jedne godine je sejao I na kukuruzistu.
 
U suvom skoro svaka seje lepo,za ovo si upravu ova ne voli mokro,hoce ulagac da zapusi jako lose reseno a moze u asfalt da poseje kakve ima jake baterije.
 
Bogami nije ni skupa toliko. Mislim kada bi ta cena bila kod nas, bilo bi odlicno. Ja mislim da ova moze da seje I u kukuruzistu. Koliko treba snage za ovo? Kao za vucnu tanjiracu od 3m ili?
 
Nemam ja poverenja u nase gvozdje pogotovo ove vukojebine kod mene.Maticu dam ti duple pare za sejalicu koliko si ti dao i da teram:osmeh: Petar 88" Ima konja da vuku samo treba sejalica da ima stalne tragove i da ulaze na istu dubinu:ppozdrav:
 
@zarkovmali zaboravio sam da ti kazem. Ima Akpil drill, kratka tanjiraca, sa sejalicom. Nosena i vucna varinanta. Mislim da kosta ispod 20000e, vucna varinanta.
 
Sejali su jesenas kod mene sa gaspardo sejalicama. Kazu za direktnu setvu. I odustali. Vlazna zemlja lepila i gurala masu. Odustali od nje uzeli klasicnu sa roto drljacom.
Mrksic u Itebeju ima dve takve od 6m. Svake jeseni te nagazne tockove pored diska donosi na gumiranje. Kaze cim je malo ostecen taj gazeci sloj i zemlja vlazna. Lepi se zemlj po njima i podize se baterija. U suvom verujem da radi savrseno.

Da, ali prvo barem jedan prohod urade sa Top Down-om u suncokretistu, pa tek onda seju sa tom sejalicom za direktnu setvu, a tuluziniste cini mi se 2 puta, ili jednom sa top down-om, a drugi put sa kratkom tanjiracom, posto su je ove godine kupili.

Ja gledam vec duzi period neku kratku tanjiracu uzeti za pripremu pred setvu psenice, lemken mi se svidja, ali i cena je predobra.
 
Ne znam zbog cega bi radili pripremu ako bolje radi direktno...
Druga zadruga je probala po preporuci direktno sa rotodrljacom i sejalicom, pa se rotodrljaca razletela.
 
Nazad
Vrh