Sejalice za pšenicu.Opšta tema.

Gde ima da se kupe čelične opruge (zatrpači) na češlju? Našao sam u jednoj kovačnici ali mi traže 450 za jedan. To ja malo skupo...
 
Poslednja izmena:
Gde se podmazuju lezajevi pogona na olt gami?Ja tu kod mene ne vidim nista slicno mazalici:sta:
Ja ovako napravio mazalice kod pogona jer fabrički nema.
2064b28c508bcccbda4c3c3bb2f5e38a.jpg
c4d56ceddeb8ee9c64da110a7ac1a4ff.jpg


Taptalk LG-65
 
Poslednja izmena:
Zavrsena setva... Majevica je odradila svoje... Ako je neko zainteresovan nek se javi... Bice i u oglasima kasnije
20151022153112.jpg
 
Gde ima da se kupe čelične opruge (zatrpači) na češlju? Našao sam u jednoj kovačnici ali mi traže 450 za jedan. To ja malo skupo...

Ja sam sebi napravio od PICK-UP prstiju za balirku a kolega je napravio od vilaca za "Panonija" sakupljac sijena... I jednih i drugih opruga ima na svakom cosku po jako povoljnim cjenama i sistem radi fantasticno.
 
Aj uslikaj da vidimo kako to izgleda..

Vec sam postavljao slike na forum... Pokusat cu potraziti pa ubaciti, kartica sa slikama u mobitelu je izgorjela a ne da mi se paliti stari kompjuter da kopam...

Sve u svemu, komad cetvrtaste cjevi poprijeko sijacice, dva "L profila" idu prema sijacici kao nosaci, dva komada lanca spojeni na kos i na krajeve cetvrtaste cjevi. Cjev izbusena tako da je razmak izmedju prstiju jednak i cjev je tako namjestena da su prsti pod malim uglom prema nazad. Kao dodatan teg je na cjev s gornje strane namontirana osovina od starih konjskih kola i sistem radi bez greske. Sijem s njom sve zitarice i soju i nikad problema s ovim nacinom zatrpavanja sjemena.

Ako iskopam sliku, naknadno cu ju postaviti.
 
Ja sam ove godine malkice ozbiljnije pristupio radu sa mojom Gamom 18,ima jako dobru mogucnost da useje duboko,CINI mi se dublje on onih novijih sejalica,ali je nastao problem sa luftom u diskovima koji su se rasklimali i imaju lufta u donjem delu diskova,tako da ne usecaju lepo zemlju,nego cupaju komade tvrde zemlje i lako se zaguse diskovi,tako da sam poplicio setvu i nastavio dalje,za iducu godinu je u planu remont cele masine,za moje potrebe 10-ak jutara ima da bude odlicna.
Skola je placena.
zito1.jpg
 
Nazad
Vrh