Secka-valjak

Koliko su te na kraju izašli nozevi? Ja sam za moj napravio po uzorku sa Dalbo Maxicut mašine, s tim da je na Dalbu noz 9mm debljine a moj je 10mm.Odneo ga u firmu gde prave raonike i oni su mi uradili. Mene je noz kostao 30eur/komad sa pdv-om x 45 komada=1350eur samo nozevi.
Naravno, ne mogu se porediti cene kostanja nekad i sad zbog poskupljenja gvoždja ali opet orjentaciono da znamo.
350kg Hardoxa je nesto manje od 700€
Oštrenje na glodalici oko 200€

Jedan noz 9x100x1500
Dva po redu
16 redova

Original Dalbov noz koštao je 70€ za 1mx 48 komada .
Ali rade po njima 5000Ha
 
Poslednja izmena:
Kupljen osnovni deo :p ,fi 660mm,nije kriva ili udarena,ostatak kad nadjem vremena,mozda tokom zime nesto budem radio.Za sad uzeo cev da ne mislim,ostala mislim jos jedna ili dve na otpadu ovog precnika,jedna znam da je kratka oko 2m,ova je 2.9.Juce kad sam gledao i razmeravao cev,bilo jos njih dvojica zajedno sa mnom i merili isto,prave ljudi svasta.Imaju jednu dugacku oko 8m ali je manjeg precnika i mislim tanji zid jer je spiralno varena,mada nisam siguran.


 
Ma ideje nisu problem,ako necega ne fali,to su ideje xd :),samo treba volje,vremena i kesa xd.I da hocu ne mogu raditi na tom valjku bar do jeseni,gomila drugih poslova.
 
U planu je da je ja napravim, od 3m, da uhvatim 4 reda, ili kupim neku cev, ili varim na ovaj valjak koji vec imam i tako ga ne koristim.
 
Ako neko bude isao da gleda ili kupi ovog secka neka prenese iskustva. Ja sam hteo da kupim od bukura samo nozeve za moj valjak ali ovaj secko iz MBV-a ne izgleda lose

 
Ja isto prelomio da uzmem od bukura 2 u 1. Gledao njegov satex i neki ukrajinski avers agro valjda tako se zove firma. Bukurov od 4,5 metra radi posao korektno za te pare

Послато са SM-N970F помоћу Тапатока
 
Ja isto prelomio da uzmem od bukura 2 u 1. Gledao njegov satex i neki ukrajinski avers agro valjda tako se zove firma. Bukurov od 4,5 metra radi posao korektno za te pare

Послато са SM-N970F помоћу Тапатока
Da ne znas cene kod bukura samo nozeva? Bilo je 660e sa pdv-om po metru
 
Ti racunas metar sirine valjka. Moj je od 3m sirine precnik oko 800mm i sigurno bar 12 redova nozeva sto bi ukupno bilo 36m nozeva.
 
Nazad
Vrh