Secerna repa 2020

ja mislim da za 3-4 dana idem prvo prskanje protiv korova... ambrozija vec u kotiledonima :D
 
Ja sam sad video da na sejačici, brisači nisi dobro bili naštelovani.... ima dosta što je bacalo po 2-3 semena... bas je gusto.... da li imao neko ovakav problem ikad? :D
 
U pravu ste šećerna repa posejana 21.3. I dan danas izlazi 20 dana nakon setve

Послато са SM-J730F помоћу Тапатока
 
Ja sam sejao 19-og marta, izaslo je 80%, bitno da nema red u suvom, pa red u vlaznom, a kad u istom redu ima 3 pa 1 fali,pa 6 izaslo i 1 fali to nije problem. Danas ako uhvatim vremena idem da provozam prskalicu i insekticid na jednoj njivi i na drugoj rubni deo.
 
100 hiljada u vadjenju je top i sa 75-85 moze da ostane. sa 55 hiljada nemere..ali su bile godine da su i takve ostavljene. To znaci ako u jednom kvadratnu metru imas 10 to je super ako 5-6 to vec nevalja. Pre neki dan bio kod mene terenac moj prijatelj iz sunoka, kaze ova je vec 3 ili 4 godina da prolecni uslovi nikako da valjaju za repu. em hladno, pa topo i vetrovito a vlage fali nenormalno!
Vama puno srece sa repom videcemo krajnji ishod na jesen!
 
Kaze struka ne diraj je neka je gricka nije opasno.





Nisam mogao vise da je gledam tako izgrickanu,danas naspem vodu u priskalicu,insekticid u kabinu i od 13h na njivi,klecim puzim trazim jendu pipu,jedva sam je nekako nasao posle 1h potrage i uradim kompletnu njivu.



Sutra opet u kontrolu.
 
repa iz februarske setve
pWN6qKy.jpg
 
Nazad
Vrh