Secerna repa 2020

Stigle analize zemljišta. Preporuka za đubrenje : 500 kg 6x12x24 + 70 kg map 12x52 po ha ili 450 kg 8x20x30 po ha . I ja sam još dodao 100 kg uree pa u martu odradimo Nmin analizu.
 
Stigle analize zemljišta. Preporuka za đubrenje : 500 kg 6x12x24 + 70 kg map 12x52 po ha ili 450 kg 8x20x30 po ha . I ja sam još dodao 100 kg uree pa u martu odradimo Nmin analizu.
Po mom mišljenju malo previše đubriva. Šta je predusev? I da li možeš da okačiš analizu na forum da je iskomentarišem.
 
Ja bi verovatno sejao repu da mi je predusev kukuruz.Sojiste je u pitanju koje je prskano sa punom dozom koruma.Inace baceno je 150kgmapa po ha uzorano i poravnato.Ako se predomislim do proleca bacicu 200kg timaka i to je to.
Inace zadnji put sam sejao repu na sojiste mozda 2004god i neznam ni cime se tada prskala soja.
Ako neko ima iskustva posle pune doze coruma ili pulsara neka napise
 
Ček jel lane bio problem veliki sa truleži?
A godina je bila baš povoljna sa padavinama tokom leta...
 
Ja jos nisam zatvorio brazdu, imam u planu kad se lepo osusi (nece skoro, mrazevi vuku vlagu) da prodjem spremacem i pred setvu laka drljaca sa rotorima.
 
Kukuruz prskan mezatrionom u punoj dozi.
Jel repa ne sme ni u kom slucaju?

Poslato sa WAS-LX1 pomoću Tapatoka
 
Ako se nastavi lepo vreme u toku sledece nedelje nesto se razmisljam da razbacim djubre i uradim predsetvenu pripremu. Kakvi su planovi kod ostali?
 
Ja danas razbacio . U ponedeljak spremanje na finiš , ako se steknu uslovi , oko 15. marta setva. U planu je 52 kj.
 
Nazad
Vrh