Secerna repa 2016

Koliko sam ja shvatio nesto imaju problema sa prevoznicima, nece niko da im vozi po ovim povoljnim uslovima, mislim tableti, dostupnost u svako doba, penali i sl.....
Cuo sam od nekih lokalnih da im ne pada na pamet da voze po tim uslovima. Cudo sto nisu cekali zadnji cas da organizuju kampanju.:svinja:
Cuo sam da su nesto zakomplikovali za prevoznike. Kazu uveli im gps i jos vazda nekih sitnica. Opet danas je dosta kamiona iz Loznice otislo u kampanju. Nadaju se prevoznici nekoj zaradi.
 

- - - - - - - - - -

IMG_20160903_192033_1.jpg


IMG_20160903_193029.jpg
 
To treba postovati. A ne ko ja. Mlad, zelen i bez sertifikata ;)

Послато са LG-H440n уз помоћ Тапатока
 
Mi mladi više znamo neg što smo naučili.
Elem, vlasnik mašine se uvek više trudi od radnika. Stric kad tovari kamione, natovari ih tako da vozač samo ceradu navuče ako je ima. A ovi drugi holmeri gde voze radnici, samo kipuju, pa vozači nameštaju pola sata.

Sent from my HTC One mini using Tapatalk
 
Vadjenje moje repe je pocelo danas u 13h, plan je da se zavrsi u ranim jutarnjim casovima, prave se prizme na oba kraja njive.
Repa ne izgleda bas nesto, sitna je.
 
I kod nas su pre par dana počeli sa vađenjem, repa se prizmira i iće za Vrbas.
 
Poslednja izmena:
Juce sam jednu njivu izvladio i odneli su. Repa je sitna i nisam zadovoljan. Potpuna je zdrava bila, digestiju ocekujem da bude korekta, a prljavistina zavisi kako podese masine za taj dan :haha:
 
Ja sam na redu tek krajem oktobra sa vadjenjem,a zelja mi je odmah.kod nas jos niko nije poceo da vadi,a sto se tice prinosa mislim da nece biti hvalisanja puno
 
Prosle godine bilo u ataru nekoliko hektara repe i to covjek ima ropu ili holmera pa mu se mozda isplati, prije nekoliko godina smo imali zadnju kampanju vadjenja repe u ataru:haha:. Koliko se sjecam imali primjese od 50-60% :haha:, ostali duzni secerani, pa onda premjestanja repe po nekoliko puta , nasipavanje tucanika po putu oko 100m (normalno tucanik i dovoz na teret repara) , pa se broj kamiona nekima ne slaze :haha:.

Nedavno zvao za 4 br. plug pitam zasto prodaje plug , kaze propao na repi pa da ne mora vise sejati repu da ne ostane jos vise duzan prodao traktor od 180ks pa mu ne treba ni plug jer drugi koji ima 100ks pa ne moze vuci taj plug. U biti i ne znam u okolini da neko radi repu , bilo ljudi koji kupili nove dondire zemlju , mehanizaciju na kontu repe a onda za dvije godine vise nece ni da trose secer da ih ne podsjeca na repu:haha:.
 
Sad mi reče iz šećerane da je moja repa planirana za pećince. Trebala je u Vrbas ali izgleda da će u Pećince. Jel stvarno "deru" tamo? Vidim par njih je pisalo u negativnom kontekstu za njih. Inače prvobitan ugovor potpisan za Te-to posle sa Sunokom...svi znamo zašto.
 
Nazad
Vrh