Sečka za Zmaj kombajn- Z 142

MONTOYA

Član
Učlanjen(a)
21 Jun 2009
Poruka
16.136
Ja licno da ugradjujem kao Kiraj preko motora i da pravim dodatnu remenicu za pogon sa motora radio bi za 2PK kais

Matić

Super Moderator
Urednik
Učlanjen(a)
23 Apr 2009
Poruka
37.967
J.D WTS fabrički ima 3HB remen na pogonu koji je skup k'o otrov a po meni to je skroz bespotrebno.Ako običan remen 22 tera sečku na kombajnu sa 6 slamotresa i hederom od 6.6m ima da peva na 142 i da traje dugo.

kiraj

Prijatelj Foruma
Učlanjen(a)
29 Jan 2009
Poruka
11.758
Samo da rešimo gde ćemo postaviti pumpu sve ostalo je već viđeno,pogon sa motora,remen do zvona ,međuremenica .....

MONTOYA

Član
Učlanjen(a)
21 Jun 2009
Poruka
16.136
J.D WTS fabrički ima 3HB remen na pogonu koji je skup k'o otrov a po meni to je skroz bespotrebno.Ako običan remen 22 tera sečku na kombajnu sa 6 slamotresa i hederom od 6.6m ima da peva na 142 i da traje dugo.
Razmenjujuci iskustva sa ljudima koji imaju fabricku i ugradjenu secku... opsti je utisak da sa zatvorenim vise od pola kontra nozevima jedan remen ocas posla proklize u dobroj psenici

Matić

Super Moderator
Urednik
Učlanjen(a)
23 Apr 2009
Poruka
37.967
Tu do izražaja dolazi kvalitet remena.Primetio sam da su nešto čačkali oko klinova jer u poslednje vreme koji god da sam remen kupio sve neki plitki klinovi na njima a dugotrajnost do bola.Moraš da prevrćeš i tražiš koji ima dobar duboki klin i kad sedne kako treba na remenicu nema cile Mile.

Matić

Super Moderator
Urednik
Učlanjen(a)
23 Apr 2009
Poruka
37.967
Skroz su izvučeni napolje ali nisam imao sečku u pšenici tako da ne znam kako se ponaša pa ne bih da lupam i pišem napamet.U soji je radila i nije bilo nikakvih problema a dugački remen mi je baš,baš loš.

Matić

Super Moderator
Urednik
Učlanjen(a)
23 Apr 2009
Poruka
37.967
Samo se prebaci klapna koja zatvori rotor sečke,spusti se usmerivač i masa ide napolje.Prost sistem.Kameni na 142 ima još prostiji sistem sa amortizerima.

Matić

Super Moderator
Urednik
Učlanjen(a)
23 Apr 2009
Poruka
37.967
Ne,taj lim se diže samo ako se vade slamotresi.Unutra je lim(klapna).Kontaktiraj Kamenog,mnogo dobar sistem koji se prebaci za maks.10 sekundi.

Učlanjen(a)
21 Avg 2013
Poruka
6.850
Najbolje je da kontra nozevi stoje na pola,mnogo je lakse kombajnu,a isto lepo sece

- - - - - - - - - -

Ne,taj lim se diže samo ako se vade slamotresi.Unutra je lim(klapna).Kontaktiraj Kamenog,mnogo dobar sistem koji se prebaci za maks.10 sekundi.

Taj lim nazad ima dva polozaja,kad se radi suncokret,treba da se stavi na zadnju rupu

Matić

Super Moderator
Urednik
Učlanjen(a)
23 Apr 2009
Poruka
37.967
Skroz je pomeren i fiksiran.Nema podešavanja.Kod prethodnog vlasnika je otpao i prešao kombajn preko njega pa je sav deformisan.Neki lik mi za polovan tražio 350 evra :haha: rek'o odlično a dobijao je 300 i nije hteo da proda. :haha:

Vrh