Savet oko kompa!

Sta biste mi preporučili od polovnih laptopova.Treba mi velik ekran.Koristio bih ga za internet i da skladišti slike i kataloge.
 
Sta biste mi preporučili od polovnih laptopova.Treba mi velik ekran.Koristio bih ga za internet i da skladišti slike i kataloge.
Prijateljski savet da izbegavate polovne laptopove i u opšteno tehnologiju iz više razloga (Ključni razlog većina servisera izbegava da popravlja stare laptopove iz razloga što im se ne isplati da kupuju zamenske delove zato što ih ili nema ili su skupi).

Samo mi recite koliko para želite da izdvojite pa da vam preporučim neku kućnu varijantu (Surf, filmovi i skladištenje podataka) ?
 
100-150 e.
Do sada sam koristio HP Pavilion kupljen polovan 2015.Ne daju mi se velike pare za nov ,koji će ubrzo zastareti a koristim ga za internet.
 
Dali bi ovakav mogao da parira ovim što si ih naveo ?

Dell L702X 17 inča
 
Obratite paznju na gotove konfiguracije, bolje doplatite da vam zamene. Te sto stavljaju u te gotove konfiguracije su obican krs.
 
Obratite paznju na gotove konfiguracije, bolje doplatite da vam zamene. Te sto stavljaju u te gotove konfiguracije su obican krs.
To se šlažem s vama da pojedine prodavnice ugrađuju svakakve komponente (Čitajte loše, defektne, popravljene outlet ili je kupac vratio zato što je nezadovoljan s dotičnom komponentom), prave prodavnice (Proverene) prvo odrade 72h rigoroznog testa pa tek onda puste u promet (Iz proverenih izvora znam).
 
Nadji kod vas ovakav kao sa linka, to je premium klasa laptopa a nisu skupi. I trajace ti jer je kao nov, jos je dosta jak moze i nesto zahtjevnije raditi.
Taj je i meni bio prvi u planu ali kada sam čuo da je čovek ograničio od 100 do 150€ onda sam odustao od te ideje da mu predložim.

Inače kod nas takav i polovan košta 300€


Nov i ne smem da napišem koliko košta


*Lično ja da se pitam odabrao bih baš ovaj što ste vi predložili ali napisano je do 150€.
 
Poslednja izmena:
Jbg ovde je je tako oko 180e i isplati se dati toliko, trajace dugo i drzi cijenu. Moze se uzeti i malo stariji model
 
To se šlažem s vama da pojedine prodavnice ugrađuju svakakve komponente (Čitajte loše, defektne, popravljene outlet ili je kupac vratio zato što je nezadovoljan s dotičnom komponentom), prave prodavnice (Proverene) prvo odrade 72h rigoroznog testa pa tek onda puste u promet (Iz proverenih izvora znam).
Ma sigurno testiraju, bas ce radnik na minimalcu da sedi i testira neciju sklopljenu konfu.Ako se tako testiraju daj boze u 2 radnje u Srbiji.Mozda ga samo uljuce i iskljuce. Da nece da renderuju neki matrijal za test ?
Nisam mislio na outlet napajanja , nego se u tim konfiguracijama uvek stavlja najjeftiniji (citaj djubre) napajanje.
 
  • Like
Reagovanja: SDF
Ma sigurno testiraju, bas ce radnik na minimalcu da sedi i testira neciju sklopljenu konfu.Ako se tako testiraju daj boze u 2 radnje u Srbiji.Mozda ga samo uljuce i iskljuce. Da nece da renderuju neki matrijal za test ?
Nisam mislio na outlet napajanja , nego se u tim konfiguracijama uvek stavlja najjeftiniji (citaj djubre) napajanje.
Normalno da ne radnik iz prodavnice računara ima ko to radi a zove se tester(Pa kada konfiguracija prođe sve testove ide u promet iliti prodaju).

➡️ Prodavac iliti radnik
➡️ Tester
➡️ Serviser

Kada smo kod testiranja komponenti postupak je sledeći (Neću baš da vas zamaram sa celim postupkom da tema ne bude zaključana ili obrisan komentar):

Šta je stres test

Testiranje stresa je vrsta testiranja performansi koje analizira stabilnost sistema u uslovima visokog stresa. Pomaže u osiguravanju performansi komponenti i određivanju koliko stresa mogu izdržati pre nego što dođe do oštećenja. Ekstremni zadaci, radna opterećenja, toplota, potrošnja memorije i takt mogu uzrokovati stres.

Postoje dva oblika kompjuterskog stresnog testiranja: softversko stresno testiranje i hardversko stresno testiranje. Hardverski stres takođe obuhvata niz drugih tipova stres testova. CPU stres testiranje je vrsta hardverskog stres testa koji procenjuje performanse CPU sistema nakon što ga pokrene punom brzinom na najvišoj mogućoj temperaturi.

Tokom testiranja, svaka jezgra sistema se koristi i nameće se kompatibilno radno opterećenje. To se radi pomoću dela softvera poznatog kao „alatka za testiranje naprezanja procesora“.

CPU vašeg računara se smatra stabilnim nakon što je prošao stres test. Međutim, ako ne uspe, možete primetiti spore performanse, kašnjenja, padove i neprestano isključivanje, što sve ukazuje na to da je računar nestabilan i da ga treba popraviti odnosno zameniti komponentu.

Tako ide i za ostale komponente, nisam napisao hardverski postupak testiranja već samo softverski (Neću završiti do sutra, ostalima sigurno neće biti zanimljivo da čitaju knjigu od 1000 strana 😀.

Programi koji su namenjeni za to:

1. HeavyLoad
2. Cinebench
3. Prime95
4. Geeckbench
5. OCCT
 
Sta biste mi preporučili od polovnih laptopova.Treba mi velik ekran.Koristio bih ga za internet i da skladišti slike i kataloge.
Uzmite koji god želite laptop samo gledajte da je dobra baterija (Da izdrži duže bez punjača) i da vam sam prodavac dozvoli da sam laptop testirate pa tek onda 💶💳🤝.
 
Srdjane al me zajebavas nemam ja 5 godina da objasnjavas sta su testovi, i koji su programi za to?
Naravno da ne, nisam ni imao tu nameru (Izvinjavam se ako ste tako skontali moju dobru nameru da napišem postupak >Vi znate a drugi koji čita možda ne zna<) samo kažem kako ja lično radim kada me pozovu kolege (Iz određenog servisa i prodavnice da ne reklamiram).

Dali bi ovakav mogao da parira ovim što si ih naveo ?

Dell L702X 17 inča

Koji god da izaberete od navedenih nećete pogrešiti (Za kućnu upotrebu su odlični)

Srdačan pozdrav.
 
Nazad
Vrh