Satovi brzine,obrtaja,pritiska...

Jesam rastavljao ali ti to ne bi preporučio
Broj sati jednostavno rukom našteluješ, izvadiš brojčanik iz ležišta i kreneš od 1000 tako što tatak krugova, zatom 100tine itd.
pazi kad namesteš u ležište nazad brojčanik da oni pipci "zadrživači" ulegnu na svoje mesto
 
http://anel.rs/projekti/auto_elektronika.html

[h=4]Multi control panel[/h][FONT=&quot]Multi control panel je multifunkcijski uređaj koji meri nekoliko veličina, kontroliše ih i upozorava u slučaju prekoračenja.[/FONT]
[FONT=&quot]Osnovna verzija Multi control panela meri temperaturu motora, spoljnu temperaturu, napon akumulatora i broj obrtaja motora, sa zvučnim i svetlosnim alarmom upozorenja za povišenu temperaturu motora, pad spoljne temperature i neadekvatan napon akumulatora - alternatora. Za merenje temperatura uređaj koristi sopstvene temperaturne sonde. Trocifreni Led displej za prikaz vrednosti, visina cifri 14mm, boja displeja crvena ili zelena.[/FONT]
[FONT=&quot]Jednostavna ugradnja u sve tipove vozila sa dizel ili benzinskim motorom na 12V ili 24V, automobile, kamione, motocikle, čamce, brodove, traktore, kombajne, radne mašine, itd.[/FONT]
[h=1][/h]
  • Vrste multi control panela:
  • Multi control panel (osnovna verzija) - merenje temperature motora, spoljne temperature, napona akumulatora i broja obrtaja motora, zvučni i svetlostni alarm upozorenja kod prekoračenja graničnih vrednosti,
  • Multi control panel sa radnim satima - temperatura motora, spoljna temperatura, napon akumulatora, broj obrtaja i broj radnih sati motora, zvučni i svetlostni alarm,
  • Multi control panel sa tri temperature,
  • Multi control panel sa spoljnim alarmom protiv pregrevanja motora,
  • Multi control panel sa kontrolom rada ventilatora hladnjaka,
  • Multi control panel sa SHIFT LIGHT-om za trkačke automobile,
  • Brzinomer i hektometar - Merenje brzine, pređenog puta i obrađene površine,
  • Brojač obrtaja osovine - Merenje broja obrtaja osovine sa kontrolom minimalne vrednosti i alarmom upozorenja.
 
Pozdrav ljudi eto i mene posle duzeg vremena... Jel neko skoro kojim slucajem ugradjivao u skorije vreme sat temperature na Ursusa? A da pritom nije morao da pravi reducir koji ulazi u vodenu granu posto satovi koji se najcesce nadju, tzv univerzalni, ne mogu da se usrafe bez rucno radjenog reducira...
 
Montirao sam ga na kabinu od IMT567(novi tip) nema toliko vibracija. Videcemo, za sad radi sjajno, proverio sam ga (zmerio 100m u njivi i merio stopericom) pokazuje brzinu u 0.1km/h. Teleoptikovi obrtomeri svima crkavaju a stalno sam morao da proveravam koliko brzo idem na prethodno opisan nacin, sa ovim dobijam ono sto mi treba (podatak o brzini kretanja traktora a ne obrtaje motora) za istu cenu novog obrtomera i pinjona (obe stvari crkle u isto vreme)
Koliko li je otporan na vibracije?
 
Danas postavio na 539 "Alpha" obrtomijer. Nekako mi cudno radi , sporo dize obrtaje, kad dam gas treba mu 2-3 sec.da digne obrtaje I na max. gasu pokazuje 1800 obrtaja
fotogreje.jpg
 
Poslednja izmena:
Montirao sam ga na kabinu od IMT567(novi tip) nema toliko vibracija. Videcemo, za sad radi sjajno, proverio sam ga (zmerio 100m u njivi i merio stopericom) pokazuje brzinu u 0.1km/h. Teleoptikovi obrtomeri svima crkavaju a stalno sam morao da proveravam koliko brzo idem na prethodno opisan nacin, sa ovim dobijam ono sto mi treba (podatak o brzini kretanja traktora a ne obrtaje motora) za istu cenu novog obrtomera i pinjona (obe stvari crkle u isto vreme)
Postavio i ja na moju r76,prezadovoljan :D nikad preciznije prskanje :)
9a7f273c00576910d1c2a4cd31d704e5.jpg


Poslato sa FRD-L09 uz pomoć Tapatoka
 
Moze i tako, ali ovako je "pravilno" :osmeh:
A i kad se podiže hauba, skida se lim. Ja sam tako uvek radio dok sam imao Rakovicu sa Bač kabinom.
 
Da li ima obrtomer na njemu,ako ima sa koliko je cifara tj koliko je precizan?Moj ima samo dva broja,npr na 1800 ob motora pokazuje 18,na 1900 obrtaja pokazuje 19 sto nije dovoljno precizno za prskanje.
 
Nazad
Vrh