Saseks (Sussex) rasa kokošaka

nikola vuk imaš čoveka koji u podgorici čuva već saseks prošetaj po forumi videćeš a i ja treba na proleće da mu pošaljem jaja
 
Znam samo za jednog čoveka koji drži sasexe u CG, i to je koliko znam počeo sa 4-5 komada pre par godina, tako da je to sve ukrštano katastrofa, neznam a nisam ni na forumu video nikoga iz Podgorice.
 
ne na ovom forumu na hr forum koristi ime torente miki izvinjavam se ako nekog reklamiram

- - - - - - - - - -

nikola uđi u forum svet ljubimca tamo su svi kokoškari otkucaj saseks ili leghorn i naletećeš na ono ime i ja nemam njegov kontakt pa ću ovako preko foruma kontaktirati
 
Moje koke sasex~a nose ko' lude,takodje i australopke,nego primetio sam da im je ispod trtice (sve do izmedju bataka) spalo perje.Tacnije u tom predelu su skroz celave:sta: Uslikacu sutra pa cu postaviti slike da vidite o cemu se radi,mozda mi moze neko od vas reci da li je to normalno.

- - - - - - - - - -

2ur9qtv.jpg


- - - - - - - - - -

ndkm69.jpg


- - - - - - - - - -

10fanpi.jpg
 
Po svoj prilici dobro ih hraniš pa se u tom delu što je obočaj i kod ostalih rasa stvotile debele masne naslage tj.salo .Ja sam danas zaklao tri koke koje su stale sa nošenjem brate masti ko da sam svinjče zaklao:osmeh:
 
Po svoj prilici dobro ih hraniš pa se u tom delu što je obočaj i kod ostalih rasa stvotile debele masne naslage tj.salo .Ja sam danas zaklao tri koke koje su stale sa nošenjem brate masti ko da sam svinjče zaklao:osmeh:

Potpisujem, i mozda bi trebao malo smanjiti hranu cini mi se da bi jos bolje nosile. Ovako vrlo lako mogu ubrzo da prestanu sa nosivoscu.
 
Hvala na savetima drugari,danas sam im kupio jabukinu granulu za koke nosilje,pa cu da pomesam pola~pola sa jecmom i da im smanjim porciju za trecinu.Valjda ce se stesati malo.:ppozdrav:
 
@crni tekir - jer su ti one stalno u tako jednom ogradjenom prostoru ? Ako jesu mozda se čvakaju međusobno mada možda i grešim. Pošto kada sam ja prošle zime imao avlijanerke u svinjcu po ceo dan zatvorene počele su od dosade da se čupaju i to baš na predelu oko trtice počvakale jedna drugoj perje. Međutim, ove zime kada imaju ispust i kada se stalno šetkaju unutra napolje, unutra napolje, vidim ne čvakaju se. Jer im ponekad posmatraš ponašanje ? Jer vole da jedu ono meko perje kao što je u predelu trtice kad opadne ? :sta:
 
@crni tekir - jer su ti one stalno u tako jednom ogradjenom prostoru ? Ako jesu mozda se čvakaju međusobno mada možda i grešim. Pošto kada sam ja prošle zime imao avlijanerke u svinjcu po ceo dan zatvorene počele su od dosade da se čupaju i to baš na predelu oko trtice počvakale jedna drugoj perje. Međutim, ove zime kada imaju ispust i kada se stalno šetkaju unutra napolje, unutra napolje, vidim ne čvakaju se. Jer im ponekad posmatraš ponašanje ? Jer vole da jedu ono meko perje kao što je u predelu trtice kad opadne ? :sta:
Pozdrav drugar. Ogroman je prostor u kom one borave (hangar oko 30m2+ imaju precage (letve da se penju po celom hangaru u visini do 4 m).Ne kljucaju se,bar do sada nisam primetio.):sta::ppozdrav:
 
Ne verujem da je zbog sala jer su i moje debele pa im ne opada perje. Jer petao ukrsten sa australorpom ? Prelep je kao i koke :bravo:
 
Pozdrav drug.Petao je ukrsten viadota x australop ali sad planiram da kupim jednog cistokrvnog sasex~a i jednog australopa pa da odvojim u jata 3 (koke)+1 (pevac).To ce biti dva cistokrvna jata a ovom deliji (sa slike) ostaje 10 koka za gimnastiku :haha::ppozdrav:
 
Koliko se krece cena jednodnevnih pilica Saseksa a koliko obicnih domacih ,ovih dana,zna li ko?
 
Прошле године ја сам платио по 60дин/ком, не верујем да сад цена нешто одступа од тога - купљено од живинарске задруге у НС
 
Nazad
Vrh