Sanska koza

29zorp.jpg
evo drug vime
 
Odlicno pravilno vime, male sise a duboko vime sto je redje kod nasih koza i sto mi se izuzetno svidja, samo mi se cini da je slika pred jarenje :)
Poenta kod koza je pravilno, široko , duboko vime sa manjim sisama. Obavezno elasticno i malo posle muže. Koliko puta dnevno muzes? Treca muza i proteini u ishrani (tritikale, suncokretova ili sojina sacma) povećavaju mlečnost za 30 do 40%.
 
Svaka cast batice.Zamisli jos da je forsiras koncentratom i lucerkom~ne bi omanula ispod 7~8 litara,garant!Ali je zato mleko iz onih tvo
jih rajskih pasnjaka LEK.
 
Nemanja dali mozemo da vidimo slike koza iz tvoje tazbine kada mozes da nam to omogucis? Culi smo za te rekorderke!
 
da ova slika je slikana pred jarenje a slikacu jedan dan vako muzem je dva puta i kako sto sma reko ima 4 litramlijeka na dvije muze a da mlijeko mora da bude dobro kad je pasnjak dobar hvala batice dasi blize da mi dobacis svoje koze nek uzivaju
 
9ixrtl.jpg

2cib686.jpg

u principu ovo je balkanka ali ima sigurno sanske krvi a moze se reci za nju da je i domaca bele :) medjutim najvaznije je da ima oko 5l i da se muze po 10 meseci a da na kraju smanji na 1l tako da ima pozamasnu mlecnost inace je i meka izuyetno na muzu. Sto se tice jarenja ove godie je jedno musko pa je dobilo brata iz trojki :) a predhodnih godina su bile dvojke i trojke
 
Slabo se vide, na oko lepi oko mesec dva stari a kozica ili mlada ili malo sitnija. Dok jarici sisaju tesko vime moze da se vidi u celosti a po njima se vidi koliko majka ima mleka. Znaci ako su debeljuskasti onda je dobra :)
 
@ Elmir i Petrovo.Prelepe slike.Mogu samo da uskonstatujem da koze mnogo lepse izgledaju u prirodi,te da mi ovakve slike daju podstrek da i ja mojim ljubimicama pokusam stvoriti slicne uslove.Naime imam nedaleko od grada(3 km) prededovo imanje.Imanje je veliko ali mojoj majci pripadaju neka 62 ara.To je naravno zaraslo pa ce trebati mnogo muke i strpljivog rada da se to dovede u red,ali gledajuci kako ove vase dame uzivaju u prirodi a za razliku od njih moje skoro da ne izlaze iz stale~nece i ne sme mi biti tesko. @ Elmir. svaka cast druze kod tebe jarad zaista dobro napreduju,sto bi nas narod rekao~idu ko' iz vode.
 
jeste koza je i malo sitnija i prvojarka onaje se sa nekih 8-9 mjeseci parila i opet dvoje ojarila muslo i zensko
crni tekir udji u tebu vlasicka pramenka i vidi slike sto sam postavio pa vidi kakva je ppriroda i okruzenje a i u kadru su stalno ili koza ili jarici
slikacu svoj preio pa cu postavit slike
 
@ Petrovo. Lepo druze,lepo.Sto se tice mog okruzenja,priroda je takodje lepa ali ja licno nemam mnogo nekog imanja gde bi mogao da pustam koze.Nalazim se 13km od planine Tare,1 km od reke Drine i 14 km od jezerai hidroelektrane "Perucac".Znaci,prirodna bogatstva ne nedostaju...E da,zamalo da zaboravim ~otac mi je rodom iz Zlijebca R.Srpska(12 km od B.Baste),tamo imam dosta imanja ali znas kako to vec ide:"daleko od ociju~daleko od srca".Cesto odem tamo u posetu familiji ali nemam toliko vremena da bih mogao tamo nesto da radim(da drzim stoku ili koristim imanje).Tako sam to tamo sve dao rodjacima na koristenje~dobro njima,a dobro i meni,nece da zarasta.
 
Nazad
Vrh