Sanska koza

Moje koze su uglavnom te domace bele sanizirane mada je svaka u izvesnom smislu drugi tip a jarac koji je pripusten na njih je alpinac pa su i jarici u tim nekim prelazima.Naravno drago mi je da vam se svidjaju.
 
Nemanja imam slike i majki ti znas da su one uglavnom ta prelazna varijanta balkanki i bice slike u temu blakanska koza.Inace su mi ove godine sest koze okozile cetranest jareta.
 
koze su komsijine crni tekir to su te koze o kojima sam predhodno pisao sta vi mislite koje su rase na prvoj slici je jarac bez rogova
 
Koza crna i jarac na prvoj slici bi trebalo da su cisti balkanci , nisam siguran kako su ispali oni beli i koja im je majka ali mozda ima sanske a balkanka hoce na primer da da jedno belo jedno zuto i jedno crno jare.
 
interesuje be sta bi ovaj jarac mogao da bude balkanac je najvise ali opet nema rogove tako da mozda je mjesan ali je jako krupan
 
Balkanac moza da bude sut, jeste da je to dosta retko i da moze da znači da ima krvi sanske ali po izgledu boje, konstitucije i dlake sa dugom bradom spada jarac u balkanke (kakvu jarad daje i jel su mu majka i cerke mlecne da li znas, ustvari koliko mleka daju)
 
neznam jer ih je komsija nabavio skoro prije nekoliko mjeseci ali kaze da je jarca ustrojio tako da neznam dali ima jaradi kaze da kad ih je kupovao da je ovo bio manji jarac kakvi su onda bili ostali jarcevi jer po meni ovaj jarac je dosta krupan i cvrste konstrukcije
 
na 14 slici se vidi juckasto jare istod crno bijelog ono je od crne koze a na 16 slici je bijela koza sa malo zute boje koja mislim da je prirodna i mislim da je i ta koza balkanka
 
al54lg.jpg
ovo mi je jedna od najboljih koza daje dva litra mijeka na jednu muzu
dcd749.jpg
a ovo je od nje od prosle godine koza skozna
 
Nazad
Vrh