Samohodni silazni kombajn

sutra cu ti slikati mehanizam,a evo silaza ako se nesto vidi
fotografija-0186.jpg
fotografija-0187.jpg
fotografija-0188.jpg
fotografija-0233.jpg
 
Tačno kao što sam mislio. Sigurno imaš nešto što ti razbija silažu. Vidi se iz slika da ti je sve skoro samleveno. Kad budeš imao vremena molim te slikaj.
 
Ovdje imaš slike kako izgledaju valjci od conrcrackera http://poljoinfo.com/showthread.php?491-Silokombajn&p=692091&viewfull=1#post692091 a na prvoj slici u mom postu prije toga se vidi gdje su smješteni i to je sav princip znači između sječke i tunela za masu su ta dva valjka. Razmak se podešava na 5mm dok kod sjenaže se valjci razmaknu. Cijena jednog novog je oko 1200 eura dok se rabljeni cijeli sistem može naći od 4000 eura pa na više.
 
Poslednja izmena od urednika:
MBranko hvala mnogo na pomoći ali za nesreću ja imam još uvek stari tip kombajna ( Hesston 7650). Slike ovih staromodnih corn-crakera sam našao na internetu i oni su od Claas sf 80. Tako nešto bih ja trebao ugraditi kod mene u hesstona ali ja nemam predstavu kako oni uopšte izgledaju u zbilji. Imam neke crteže i neznam koliko su oni verni originalu. Ako nešto znaš o ovom tipu kombjna tvoja pomoć bi mi dobro došla...
 
Zarko mislim da je sistem isti kao kod tebe kod mene je nov kontra noz mozda mi je to ne ka prednost,inace sistem je 4 bublja koji uvlace masu do secke i ide secka i turbina koja izbacuje kroz lulu.
 
Zmaju, a hoćeš li molim te da pogledaš dali ispod noževa ili u ventilatoru ima nešto slično kao na slikama gore u predhodnome mome postu. Tvoja silaža sigurno nije izmrvljena onako lepo zbog kontra noža nego mora da ima još nešto, pa kad budeš imao volju imaš dva šrafa iznad turbine i dva iznad noževa i pogledaj pa ako hoćeš ti slikaj ono što vidiš.
 
a30502c56957354298c4272c1633331e.jpg
3ab603c31d47e691e478d1327bc21cf2.jpg








Turbina je izbačena napolje. Ispod noževa bi sad trebao da dodje uredjaj za razbivanje zrna ali kod mene je prazno. Molim za pomoć. Možda neko zna nekog ko ima Hesstona ili Zmaja 351 možda na njemu postoji uredjaj za razbivanje zrna.
 
Poslednja izmena od urednika:
dali ima neko silo kombajn clas jagar 682, treba mi neko iskusan , prosle godine sam ga kupio pa mi treba pomoc .
 
pre neki dan sam radio senazu i nekoliko puta mi zaglavio dob , turbina ima jak vetar ali mene zaglavi na delu od doba do tirbine , primetio sam da oce da zaglavi kad je retka masa i kad je malo vise suva .
 
Nje to samo na tvom kombajnu nego se desava na svim kad nema podpritiska.Treba ga terati da radi punim kapacitetom narocito kod senaze,koriguj taj nedostatak mase brzim kretanjem i sve ce biti OK..............
 
0897982f2b8cffb7e50a3874789fdcd1.jpg
f40e7c5d06b55e2b2b18dd15036bd95e.jpg








Jos nis uspeo da resim problem celih zrna u silazi a vreme polako prolazi. Nisam uspeo da vidim nigde kako izgleda neki urednaj na kombajnu koji bi mi pomogao da smanjim udeo celih zrna u silazi a kasnije i u izmetu zivotinja. Molim uvazene clanove ako meko jos ima neku ideju kako da resim ovaj proem neka napise ovde mozda jos nekom pomognemo.

Jos jednu interesantnu ideju sam imao. Zvao sam sve one koji su prodavali silazni kombajn Hesston-Zmaj u nadi da neko od njih ima resenje za moj problem i dobio sam odgovor da je iz tog razloga na prodaju.
 
Poslednja izmena od urednika:
Nazad
Vrh