Samogradnja plastenika

Hoces li uzduzno povezati lukove?

Послато са 5045D уз помоћ Тапатока
 
Gore idu dve žice koje se ne vide dobro na slici, one drže lukove i na njih se vezuje paradajz. Bočno je armatura, kao što se vidi. Napred i nazad su žice i ankeri.
12434998ac963212880a7ace1668a6c3.jpg


Послато са Lenovo P1ma40 уз помоћ Тапатока
 
Jel armatura varena ili na saraf.
Ja cu staviti 15x15 kutiju.6 m 425 din kosta.Varim sraf na svaku cev busim poduznu i naticem je na sraf.Napred i nazad po 2 upore.Lukovi su smotani i ofarbani ostaje mi samo da se montira.Sadim crvenu papriku u njega.
 
Varena armatura. Kod mene ide paprika i paradajz - paradajz u sredini a paprika sa strane.

Послато са Lenovo P1ma40 уз помоћ Тапатока
 
Jel armatura varena ili na saraf.
Ja cu staviti 15x15 kutiju.6 m 425 din kosta.Varim sraf na svaku cev busim poduznu i naticem je na sraf.Napred i nazad po 2 upore.Lukovi su smotani i ofarbani ostaje mi samo da se montira.Sadim crvenu papriku u njega.

Ipkomerc temerin 1/2cola 1.8mm zid 6m ja placo pre mesec ipo 480 din komad
 
Stalno montirani, zimi u njima radim salatu, luk

Послато са Lenovo P1ma40 уз помоћ Тапатока
 
Ja sneg uvek skidam, najviše je bilo oko 15-tak cm na njemu, uvek dežuram kad pada, što je sigurno - sigurno.
Dimenzije su 20x5, lukovi su na 125 cm razmaka.

Послато са Lenovo P1ma40 уз помоћ Тапатока
 
Imam jedno pitanje za iskusnije povrtare. Zadnje nevreme i jak vetar koje je bilo u Zrenjaninu podiglo mi je jedan plastenik, iscupao mi je poslednja dva luka i izvukao najlon iz zemlje sa jedna strane. Posto ja uvek zatvaram vrata pred nevreme (na ostalim plastenicima gde su vrata bila srusena od vetra nije bilo ostecenja) pitam se da li je bolje da pred jak vetar ipak otvorim obe strane ?
 
Verovatno ti je taj plastnik bio na udaru pa se to desilo.
Nema pravila sta bi bilo bolje, mada je bolje da se zatvaraju.
 
Naj bolje kao sto ja radim, cim dovoljno otopli u prolece poskidam sva vrata i ostavim u hlad, kada oluja dune samo se sklonom.
 
nema sanse da plastenik leti u zrak ako vjetar koji kroz vrata ili prozraku udje ima isti otvor tj.izlaz,gledao sam svojim ocima gdje je covjeku vjetar izvrnuo i polomio plastenik od 50x8 m kao djeciju igracku a samo zato sto je prozraka bila dignuta gdje je vjetar direktno puhao u nju a druga je bila spustena.ili obje strane zatvorene ili isto otvorene
 
Da da.............sinoc je kod nas bio ekstremno jak vetar, u zivotu nisam video jaci.Reyultat 5 folija je pocepano, nesto biljaka je pocupano.
Bili su samo lufteri otvoreni ali oni se zatvore pri iole jacem vetru.
Jedina uteha je ta sto bi verovatno za sledecu sezonu promenio bar 3 folije.
Izraelske su trajale 8,5 god.
Krastavci izgledaju ocajno.
 
i upravo zbog tog je propisano da luk od luka ide do max 1.5m,ako je konstrukcija stabilna,najlon dobro zategnut tesko mu vjetar sta moze,ili barem kod nas ovdje nema tako jakih udara vjetrova,snijeg je ovdje puno veci neprijatelj plasteniku nego vjetar,ako vjetar zatvore lufter u plastenik ne ulazi vjetar..ako je otvoren ona kolicina vjetra sto udje na drugi lufter i izadje

Sta hoces vise Jura 8,5 god je odlicno,ja imam na 3 plastenika slovenacku sad 4-5godinu i sav najlon se je raspao,puca na dodir,gdje god je bio fabricki motan tu je truhlo,popucalo
 
Ceo dan sam proveo na njivi pa ne znam detalje.Koloko sam nesto cuo stradalo je bas mnogo plastenika, verovatno preko 30.
U tu brojku ne racunam male plastenike gde je folija od 8m.
Ljudi su ostajali bez krovova u susednom selu.Sta se sve izdesavalo videcu sutra.
 
U susednom selu je vetar oborio topolu koju rukama nisi mogao da obuhvatiš... eto koliki je vetar duvao.
 
Nazad
Vrh