Samogradnja plastenika

Ako hoćeš ćišće ruke preletiš skroz razrijeđen sloj farbe ako ti nije bitno onda kad sve završiš

Poslano sa mog Hitman_DG850 koristeći Tapatalk
 
Pozdrav drugari, i sam bi se upustio u pravljenje hoby plastenika od pvc ppr ili vec kako se zovu te vodovodne cevi.....
Od iskustva imam samo dobru volju, imam alat koji dobijam da se poslužim , ograničen budžet itd itd itd.....
Ali mi fali poneki čas iz matematike, pa me zanima kako se računa dužina jednog luka, ako bih hteo širinu od 4m i visinu od 2 ili 2.2m ili koju mi već date savet???
Verujem da se sada mnogi smeškaju ovom mom pitanju, al šta je tu je...... i ja sam se smeškao kad sam begao iz škole pa na fudbalicu....a sada se češkam...
pravio bih nešto kao sa ovg snimka https://youtu.be/e3OHjiwHqGc
Hvala unapred :osmeh:
 
Ljudi, ako već kupujete materijal kupite metalne cevi, jako je mala razlika u ceni a ogromna je razlika u čvrstini, stabilnosti a i duže će vam folija trajati. Prednosti su mnogostruke

Послато са Lenovo P1ma40 уз помоћ Тапатока
 
Hvala Ljubek, verujem da je to iskren savet, ali opet ostaje matematika....koliko je duga cevka od recimo 3-4 cola za širinu od 4m i visinu 2m?
 
Matematika je matematika batali to.
Cevi imas duzine od 8 i 6m.
6m ti je prekratko tako da ti ostaje samo od 8m.Hoces visinu od 2 m imaces sirinu od nekih 5m max.
e sad ti mozes svaku cev da seces ili nastavljas po zelji koliko ti volja.Folije imas od 6 8 i10m sirine.Ima i izmedju tih brojeva ali se teze nadju.
Sto ti je manja sirina plastenika visina je veca i obrnuto.
ako ti jos nisi zadovoljan uzmi jedan kolac zabodi u zemlju i vezi kanap za njega i crtaj pa pronadji mere koje ti odgovaraju.
 
Poslednja izmena:
Nebo, vazno je reci i to da nigde neces dobiti garanciju na foliju, budes li imao plasticnu konstrukciju.

- - - - - - - - - -

A sto se duzine cevi tice, za 4 metra sirine i 2 visine, moze posluziti i cev od 6 metara, ako budes imao neka "sidra" u zemlji.
 
Napravio sam lukove od 10 metara cevi oko 35 cm sa svake strane ide u zemjlu .Koliko širok najlon treba da kupim mislio sam od 10 m.Dali bi bilo dosta 35 cm da ukopamu zemju ili moram da kupim 12 m širine foliju
 
Hvala na savetima, moraću ipak tu soluciju sa tkz sidrima da koristim jer će se sklanjati kons. tokom zime zbog lopova a od marta, aprila ponovno postavka, svideo mi se i ovaj predlog sa štapom i kanapom, hvala još jednom i za širine folija nisam znao
 
Bude u ponudi i folija od 8,5 metara, ja sam tu uzeo prošle godine umesto od 8 metara, koliko mi je trebala. U suštini - dužina luka=širina folije, sasvim dovoljno

Послато са Lenovo P1ma40 уз помоћ Тапатока
 
Evo predlog za sidra

slike.php
[/URL][/IMG]
 
Mi smo juče krivili cevi za dva plastenika 5x20 (inače, već imam 3 takva, sve sami pravili - od mašine za krivljenje cevi do plastenika )
4306fc269c176921e675169251ff68ea.jpg


Послато са Lenovo P1ma40 уз помоћ Тапатока
 
Ne. Flase sam ukopao 10ak cm ispod zemlje, tako da su mi varovi ostali 30ak cm iznad. Kada lukovi od 8 metara tako dodju do varova, dobija se visina plastenika malo preko 3 metra.
 
Nazad
Vrh